Chp İl Başkanı Toprak; “Mağdurların Haklarını Sonuna Kadar Savunuruz”

Ülkedeki 15 Temmuz sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendiren CHP Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak, “Birilerin bir gecede binlerce kişi görevin ihraç etmesi, sigortalı işlerde dahi çalışmasının önünü kapatması, dava açmasının önünü engellemesi, demokratik, laik, sosyal hukuk devletine yakışmayacak bir harekettir. O nenle biz bu işlemlerin doğru olmadığına inanıyoruz. Mağdur edilen insanların haklarını da sonuna kadar savunuruz” dedi.

Chp İl Başkanı Toprak; “Mağdurların Haklarını Sonuna Kadar Savunuruz”

Darbenin her türlüsüne karşı olduklarını vurgulayan CHP İl Başkanı Toprak, “Cumhurbaşkanın yada Başbakanın yakalanıp öldürülmesine, yada hapsedilmesine kesinlikle izin vermeyiz. Çünkü demokratik ve laik cumhuriyete seçimle gelmiş insanları bunlar. Biz bazı fikirlerini beğenmeye biliriz, yaptıkları işlerin yanlış olduğunu gördüğümüzde eleştiririz. Ama onların kanun dışı görevden alınmalarına böyle canlarına kast edilmelerine kesinlikle karşı çıkarız.” diye konuştu.

“Kanun Hükmünde Kararlar Çıkartmaya Gerek Yok”

 Şuanda Yenikapı ruhunun kalmadığını ileri süren Toprak, “Ülkemizde askeri darbeye, herhangi bir dış müdahaleye de karşıyız. Alan yöneticilerin diktatörlüğüne de karşıyız. Hiç kimsede diktatörcede davranmamalıdır. Her şey hukuki çerçevede halledilmelidir. Hukuki çerçevede bağımsız yargıdan geçer. Yasama, yürütme ve yargı yani bu üçü demokrasinin olmazsa olmazıdır. Yasama meclisinde bunu gördük. TBMM varken kanun hükmünde kararlar çıkartmaya gerek yok. Burada neredeyse yargı temizlendi. Ancak yargı kendi içerisindekileri yargılayarak temizleyebilirdi. Hukuk dışı bir şey varsa mutlaka bağımsız yargının vereceği kararla halledilmelidir. Birilerin bir gecede binlerce kişi görevin ihraç etmesi, sigortalı işlerde dahi çalışmasının önünü kapatması, dava açmasının önünü engellemesi, demokratik, laik, sosyal hukuk devletine yakışmayacak bir harekettir. O nenle biz bu işlemlerin doğru olmadığına inanıyoruz.”

“OHAL’E Gerek Yok”

Olağan Üstü Hal’in uzatılmasını gerektirecek bir şey olmadığını savunan CHP İl Başkanı Toprak, “Mağdur edilen insanların haklarını da sonuna kadar savunuruz. Fakat teröre bulaşanlar, devleti ele geçirip hükümeti yıkmaya çalışanlar bunlar nerdeyse teröristtir, hukuk dışı iş yapıyordur. Bunlarında yasalarımızdaki yaptırımlara göre cezalandırılmasının yanındayız her zaman. OHAL’in uzatılmasının gerektirecek herhangi bir neden yok ortada. Yani ülkede yeniden kalkışma ihtimali kalktı.” açıklamasında bulundu. Haber: Ziya Koçak

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X