Chp’de Devir Teslim Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray il örgütünde, devir teslim töreni yapıldı. CHP'nin yeni il başkanı Ramazan Koçak görevi Ali Rıza Toprak’tan devraldı.

Chp’de Devir Teslim Yapıldı

 CHP Aksaray İl Başkanlığına, geçtiğimiz hafta sonu yapılan seçimle Ramazan Koçak seçildi. İl Başkanlığında yapılan devir teslim töreni sonrası, Başkan Koçak görevine başladı. Eski il başkanı Ali Rıza Toprak 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutlayarak başladığı konuşmasında, “2 yıl önce yapılan seçimlerden sonra CHP il başkanlığı görevi bana tevdi edildi. 2 yıl boyunca eksiklerimiz, yanlışlarımız olabilir ama oturduğumuz koltuğun anlamını bilerek hareket etmeye çalıştık. Cumhuriyet Halk Partisi’nin çıtasını yükseltmeye çalıştık. Alt yapı bozulmadan, güzel şeylerin üzerine daha güzel şeyler eklenerek yapılacağı için içim rahat” dedi. Toprak, bundan sonraki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olarak kendisine, ne görev verilirse verilsin, hiçbir zaman görevden kaçmayacağını ifade etti.

Koçak; “Görevimizi Layığıyla Yapacağız”

Yeni Başkan Ramazan Koçak ise, "Ekonomi, terör, istihdam, yoksulluk, eğitim, sağlık, dış politika gibi tüm alanlarda Türkiye kan kaybediyor. Anayasamızda tanımlanan laik, sosyal, hukuk devleti bizzat ülkeyi yönetenler tarafından adım adım yok oluşa sürükleniyor. Ama umutsuz değiliz, çünkü Cumhuriyet Halk Partisi var” diye konuştu. Zor bir süreçte zor bir görev üstlendiklerini dile getiren Başkan Koçak, “Allah’ın izniyle bu zor görevi layıkıyla yerine getireceğiz. Ben bugüne kadar partimize emek veren, bayrak yarışında bu onurlu bayrağı bize devreden İl Başkanımız Sayın Ali Rıza Toprak nezdinde önceki dönem yönetim kurulunda görev alan tüm yoldaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Ramazan Koçak, eski İl Başkanı Ali Rıza Toprak ile el sıkışarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Haber: Yavuz Akkan

 

 

banner487

banner487