Büyük Facialar Yaşanabilir

Bu Yangın Merdivenleri Nerede?

 Büyük Facialar Yaşanabilir

              Aksaray da özellikle son zamanlarda yapımı devam eden apartmanların büyük bir kısmında yangın merdiveni bulunmuyor. Bu da olası yangınlarda büyük facialara davetiye çıkarıyor.

Son yıllarda katlanarak devam eden inşaat çalışmaları sonucunda farklı bir çehre kazanan Aksaray, denetim eksikliğinden dolayı büyük bir tehlikelerle karşı karşıya.

Binalar ilk bakışta dış görünüşüyle insanı cezbediyor ama gerçekte işin özü bambaşka. Apartmanlar ilerleyen yıllar için sorun olacak riskler barındırıyor. Kiminin yangın merdiveni yok. Kiminin sıvası bile bitmeden kolonları çatlamaya başlıyor.

Parası olan, dış görünüşü de sağlamlığı da bir arada barındıran binalar alabiliyor. Olmayansa güvenliği ikinci plana atıyor. Özellikle şehir merkezine inşa edilen yüksek katlı apartmanlar ve iş merkezlerinde yangın merdiveninin bulunmaması oluşabilecek bir yangının faciayla sonuçlanabileceğinin habercisi olarak değerlendiriliyor. Bu konuda sorumluluk ise elbette yetkililere düşüyor. Haber: Ziya Koçak

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X