Bu Kızlara Destek Olunmalı

2018 -2019 Türkiye 2. Lig Kadınlar Futbol Ligi’nde bu sene ilimizi temsil edecek olan Aksaray Hasandağı Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı'nın 2. Lig Fikstürü belli oldu.

Bu Kızlara Destek Olunmalı

 2018-2019 Türkiye 2. Lig Kadın Futbol Ligi'nde mücadele edecek temsilcimiz Aksaray Hasandağı Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı'mız bu sene zorlu bir 2. Lig sezonu geçirecek.

İlk Deplasman Ağrı’da

Türkiye 2. Lig Kadınlar Futbol Ligi sezonunun ilk müsabakası için 10 Ekim’de Ağrı’ya gidecek olan temsilcimiz, bu sezon deplasmanda 16 müsabakaya çıkacak. Geçen sezon Türkiye 2. Ligi’ne yükselen temsilcimiz Aksaray Hasandağı Spor Kulübü toplamda 30 müsabaka gerçekleştirecek. Takımımız 2. Lig’de üst sıralarda kalmayı hedefliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Aksaray Hasandağı SK Başkanı Dilek Gök “Takımımız güzel bir kamp dönemi geçirdi. Hali hazırda 2. Lig hazırlıklarımızı aramıza yeni katılan sporcularımız ile sürdürüyoruz. Bu kızlar ilimizi, ülkemizin 16 şehrinde temsil edecekler. Hepsi yetenekli pırıl pırıl sporcular” dedi.

“Bu Kızlara Destek Olunmalı”

“Bu takım Aksaray ilinin takımıdır. Takımımız bu sene 2. Lig müsabakaları için zorlu deplasmanlarda müsabakalara çıkacak. İlimizin spor ve tanıtımı için gerçekten güzel başarılara imza atan bu gençlere destek olunması gerekmektedir. Bizim öyle aman aman bütçelere ihtiyacımız yok” diyen Başkan Gök “Türkiye Kadınlar 2. Ligi’nden bahsediyoruz. Kısmet olursa bu sene hedefimiz 1.Lig. Ama her şey bir yerde maddiyata dayanıyor. Ben ve yönetimden birkaç arkadaş elimizden gelen yardımı yapıyoruz. İsteriz ki bu kızlarımıza tüm ilimiz destek olsun. Neticede bunlar idealleri olan, okuyan ve Aksaray’ın sportif başarısına katkı sağlayan kızlarımız. 2 Lig’de İlimizin tüm hazirununun yardımlarını ve desteklerini bekliyoruz”  ifadelerini kullandı.

Fikstür Çekildi

Öte yandan 2018-2019 sezonu Kadınlar 1. Lig’i ve 2. Ligi’nin fikstürleri Orhan Saka Amatör Evi'nde gerçekleştirilen kura çekimi sonucu belli oldu. Kura çekimine katılan TFF İcra Kurulu Üyesi, Amatör Kurul Başkanı ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, Türkiye'de kadın futbolunun gelişimini yakından takip ettiğini ve Türkiye Futbol Federasyonu olarak kadın futbolunun gelişmesi için çalışmaların devam edeceğini belirterek, tüm takımlara 2018-2019 sezonu için başarılar diledi.

Haber: Bayram Aksu

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon