Başkent Aksaraylılar Platformu Ankara'da Buluştu

Aksaray Ticaret Borsası ve Başkent Aksaraylılar Platformu ev sahipliğinde düzenlenen Aksaraylılar toplantısının 3'üncüsü Ankara'da gerçekleştirildi.

Başkent Aksaraylılar Platformu Ankara'da Buluştu

 Programın açılış konuşmasını yapan Başarsoft Bilgi Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dabanlı iki yıl önce organizasyon için ilk kez bir kaç kişi bir araya geldiklerini ancak günümüzde organizasyona katılım sayısının 200 kişiye ulaştığını söyledi.

Burada hepsi birbirinden kıymetli hemşerilerimiz var. 'Aksaraylılar olarak bir araya gelemiyoruz' psikolojisi bizlerde var. Herkes bunu söylüyor. Benim bu konudaki tezim şudur; Aksaray’ımız son yirmi yılda göç vermeye başlamıştır. Diğer bölgelerdeki insanlar ise 50-60 yıl önce göç etmişler ve dernekleşmişlerdir. Hemşericiliği daha önce yapmışlar. Bizim de önümüzde daha çok yıllar var" dedi.

"Birliktelik Yakalanacak"

Birlikteliğin adım adım yakalanacağına inandığını dile getiren Dabanlı "İnşallah adım adım bu birlikteliği yakalayacağımıza inanıyorum. Biz başkent Aksaraylılar platformunu oluşturduk. Bunun dışında Aksaray’dan buraya kadar gelerek bizlere destek veren Sivil Toplum Kuruluşlarına desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Öncelikle Aksaray Ticaret Borsası Başkanımız Sayın Hamit Özkök Bey’e bizi hiç yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz. Sizlerde buraya kadar geldiğiniz için gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bu programlarımızı inşallah devam ettireceğiz.  Sayımızı sizlerle beraber arttırmamız lazım. Bu birlikteliğin devam etmesi ve daha iyi aşamaya gelmesi için desteklerinizi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.             

"Küçükbaşlar Büyüyerek Devam Eder"

Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ankara’da 52 bin Aksaraylının yaşadığını ifade ederek “Arkadaşlarımızın başlatmış olduğu birlik ve beraberlikle küçük topluluklar halinde de olsa bir ve beraber olmanın heyecanını taşımışlar kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu işler küçük küçük başlayarak büyüyecektir. Birlik ve beraberliğin önemini biz Aksaray insanı olarak her zaman her yerde değer vermemiz gerektiğini düşünüyor, bu şuur ile hareket etmek istiyoruz.

Maalesef ekonomik ve sosyal şartlar, insani değerler ve toplumdaki olaylar ile birlikte birbirimize yakınlaşmakta güçlük çekiyoruz. Bu gün Ankara’daki Aksaraylı bürokratlarımızı bir araya getirdik. Bundan sonraki aşamada iş adamlarımızı buluşturmak ve Ahmet Bey’in de projelerinde olduğu gibi genç ve öğrenci arkadaşlarımızı bir araya getirmek, son olarak da ailelerle birlikte Aksaraylıların birliğini beraberliğini Ankara’da htirmek ve birbirimize olan diyalogları pekiştirmek adına sizlerin de bizlere vereceği desteklerle inşallah bu birliği beraberliği sürdüreceğiz.

Bu gün burada birbirinden kıymetli protokolümüz var fakat ben protokol olarak saymıyorum. Hepsini bir Aksaraylı yüreği Aksaray için çarpan insanlar olarak adlandırıyorum. Sizlerde Aksaray heyecanının, Aksaray sevgisinin kocaman olmasını diliyor, birlik ver beraberliğe önem vererek bu gün yuvarlanan kar tapunun inşallah çığ haline dönmesini diliyor, hepinize rızkınızın bol emeğinizin yağlı ömrünüzün hayırlı olmasını diliyor, geleceğinizin umutlu ve başarılı olmasını diliyor, aileniz ile mutlu bir hayat Aksaray ve Türkiye’de kaliteli hizmetlerin sizlerin olması dileklerimle hepinizi saygı ile selamlıyorum” dedi.Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, İl Genel Meclisi Üyesi ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Serkan Koray Zeybek, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan, Meclis Üyeleri, Ankara’da yaşayan 200’ün üzerinde Aksaraylı üst düzey bürokrat ve iş adamı katıldı.Haber Merkezi

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon