“Başkanımız Üniversite Öğrencileri İçin Önemli Bir Hizmet Yapmış”

AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, belediye meclis üyeleri ve teşkilat mensuplarıyla birlikte belediyenin çalışmalarını yerinde görüp incelemeye devam ediyor. Milletvekili İlknur İnceöz, yapımında sona gelinen Yurt Kompleksi projesini yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Belediye Başkan Yazgı, yurtlarla ilgili yaptığı açıklamada “Üniversitemizin hemen karşısında 4 bloktan oluşan bir yurt tasarımını gerçekleştirmiştik. İlk iki tanesinin inşaatları 95 seviyelerinde. Allah’tan mani olmazsa bir ay içinde ikisini de tamamlayıp gerekli peyzaj düzenlemesini yaptıktan sonra gelecek dönemde öğrenci alımına hazır olacak.

 “Başkanımız Üniversite Öğrencileri İçin Önemli Bir Hizmet Yapmış”

 Buradaki yurt kapasitemizin her birini 96’şar kişilik olarak düşündük. Çok katlı değil iki katlı ve orta kısmında da avlu alanının olduğu yeşil alanın bulunabileceği bu bölgelerle beraber çocuklarımızın gençlerimizin rahat bir ortamda hem derslerini çalışabilecekleri hem de vakitlerini geçirebilecekleri alanlar oluşturduk. Her bloğun altına da ortak yemekhaneler, spor salonları ve onların aktivitelerini yapabilecekleri farklı ünitelerle beraber gerçekleştirdiğimiz bir çalışma. 4 Bloktan oluşuyor. Şu anda iki bloğu tamamladık. Allah nasip ederse gelecek senelerde de diğer iki bloğu da yapmayı hedefliyoruz” dedi.

“Yatay Mimari Önemli”

Milletvekili İnceöz ise, öğrenci yurtlarının yatay olarak inşa edilmesinin önemine dikkat çekerek, “Belediyemiz tarafından yapılan öğrenci yurtlarımız bir kere çok güzel olmuş onu söyleyeyim. Burada fark edilmesi gereken başka bir konu dikey değil yatay mimariye ye çok önem verilmiş.

Geniş bir arazi üzerine 96’şar kişilik Muhtemelen erkek yurdu olacak. Belediyemiz burada gerçekten çok önemli bir iş yapmış. Belediyemiz, Yeşil alan içerisinde yatay mimaride gençlerimizin çok daha farklı bir ortamda yetişebilmelerini ve farklı bir ortama erişebilme fırsatını, imkânını yapmış olduğu bu tasarrufla kazandırmış olacak. Yurdun içini gezdiğimizde yurt iki koridor içinde ayrılıyor. Ortada da çocukların gelip geçerken yeşilliği görebildiği doğa ile çevre ile iç içe temas ettikleri bir alan olacak. Diğer taraftan ifade ettiğim gibi yurtlarımızda çok güzel. Ben bu anlamda Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Belediye Basın

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon