Başkan Mahallemizde Hız Kesmiyor

250 Kişilk Başkan Mahallemde Ekibi Coğlaki Mahallesindeydi

Başkan Mahallemizde Hız Kesmiyor

 Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın Türkiye’de ilk kez başlattığı ve uyguladığı “Başkan Mahallemizde” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 250 kişilik ekibi ile birlikte 20. Mahalle olarak bu kez Coğlakı Mahallesindeydi. Başkan Yazgı, her zaman olduğu gibi Sabah saat 08.00 de tüm ekipleri bir araya toplayıp Coğlakı Mahallesinde yapılacak çalışmalar öncesi gerekli talimatları verdi. Başkan Yazgı’nın talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri, Coğlakı Mahallesinin dört bir yanına dağılarak cadde sokak ve parklarda temizlik çalışmasının yanı sıra asfalt ve kaldırım çalışmaları da gerçekleştirdi. Rögar kapakları değiştirildi. Kanalizasyon çalışması yapıldı. Parklar ve oyun alanları bakıma alındı. Trafik işaret levhaları   ve yol çizgilerini yeniledi. Belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğü evleri, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise Coğlakı Mahallesinde bulunan esnafları ziyaret etti. Belediyeye ait bir çok birim elemanları gün boyunca mahallede çalışma yaptı.  

Başkan Yazgı, Coğlakı Mahallesi Muhtarı Hasan Erdoğan ve Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleriyle birlikte Mahallede faaliyet gösteren bir esnafı ziyaret ederek sabah kahvaltısında bir araya gelip hasbıhal etti.

 

Başkan ve beraberindekiler, Coğlakı Mahallesinde bulunan eğitim kurumlarından Kanuni İmam-Hatip Ortaokulu ve Lisesini, Kılıçarslan Ortaokulunu, Kılıçarslan İlkokulunu, Halide Nusret Zorlutuna Anaokulu ve Lisesini, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Özel 1 G Çocuk Gündüz Bakımevini ziyaret ederek, öğretmenlerin istek ve önerilerini dinledi.

 

EVLERDE ZİYARET GELENEKSELLEŞTİ

 

Başkan Yazgı, beraberinde meclis üyeleri ve başkan yardımcılarıyla ile birlikte ev ziyaretleri de gerçekleştirdi. Başkan Yazgı, ilk olarak Coğlakı Mahallesinde ikamet eden Aksaraylı Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy'un ailesini evinde ziyaret edip hayır dualarını aldı.

 

Başkan Yazgı daha sonra gazi Mustafa Mutlu ve ailesini evinde ziyaret ederek hasbihal etti. 

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün Huzurlu Yaşam Aracı ile evde sağlık ve sosyal ihtiyaçlarının karşılandığı Ramazan Akyüz ve ailesini de evinde ziyaret geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan, ev ziyaretleri kapsamında kas hastası Hasan Tahsin Yumuşak’ı ve ailesini evinde ziyaret ederek, kendilerinin istek ve önerilerini dinledi. Akşam ise Coğlakı Mahallesindeki vatandaşlarla Mahalle Meclisinde bir araya gelen Başkan Yazgı, vatandaşların sorularını cevaplayıp istek ve önerilerini dinledi. 

Mahalle Meclisi alanında Başkan, ailelerle hasbıhal ederken, çocuklarda palyaçolar eşliğinde eğlenceli oyunlar oynayıp, sürpriz hediyelerle doyasıya vakit geçirdiler. Mahalle Muhtarı Hasan Erdoğan, Başkan Yazgı’nın Coğlakı Mahallesine çok önemli hizmetler yaptığını belirterek, mahallenin ve vatandaşların sorunlarını yerinde çözüme kavuşturduğu için Başkan Yazgı ve ekibine tüm Mahalle sakinleri adına teşekkür etti. Belediye Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon