Başkan Mahallemizde Ekibi Hamidiye Alaca’da…

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın "Başkan Mahallemizde" projesi tüm hızıyla devam ediyor. "Başkan Mahallemizde" projesi kapsamında 250 kişilik ekip bu kez Hamidiye Alaca’da Bahçesaray ve Kırımlı Mahallesindeydi.

Başkan Mahallemizde Ekibi Hamidiye Alaca’da…

Başkan Yazgı, her zaman olduğu gibi sabah saatlerinde tüm ekipleri bir araya toplayıp Hamidiye Alaca’ya gitti. Başkan Yazgı'nın talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri, Bahçesaray ve Kırımlı Mahallelerinin dört bir yanına dağılarak sokak ve parklarda temizlik çalışmasının yanı sıra asfalt çalışmaları da gerçekleştirdi. Parklar ve oyun alanları bakıma alındı. Belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğü evleri, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise Mahallede bulunan esnafları ziyaret etti. Belediyeye ait birçok birim elemanları gün boyunca mahallede çalışma yaptı.

Başkan Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, Bahçesaray Mahallesi Muhtarı Yaşar Güven, Kırımlı Mahallesi Muhtarı Muhsin Baştuğ ile Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleriyle birlikte Hamidiye Alaca’da bulunan okulları, ziyaret ederek, öğretmenler ve öğrencilerle sohbet etti.

Başkan Yazgı ve beraberindekiler ilk olarak Hamidiye Ortaokulunu ardından da Hamidiye İlkokullarını ziyaret ederek ortaokul, ilkokul ve ana sınıfı öğrencilerinin tamamını sınıflarında ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi. Öğretmenlerle de sohbet ederek istek ve önerilerini dinledi.

Başkan Yazgı, Bahçesaray Mahallesinde bulunan Hamidiye Merkez Camiinde öğle namazı sonrası cami görevlisi, camii cemaati ve mahalle sakinleri ile hasbihal etti.

Başkan Yazgı ve eşi Hasibe Hanım ziyaretler kapsamında Bahçesaray Mahallesinde hizmet veren Veciye Hatun Kadın Aktivite Merkezi'ni ziyaret ederek kursiyerlerin yapmış oldukları faaliyetler hakkında bilgiler aldı. Başkan Yazgı daha sonra Bahçesaray Mahallemizde bulunan Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. Başkan ve eşi ev ziyaretleri kapsamında ise ilk olarak

Bahçesaray Mahallesinde ikamet eden Niyazi Yalvaç ailesini evinde ziyaret etti. Ardından da Fahrettin Yasav ve ailesi, Kıbrıs Gazisi Faruk Karagöz ve ailesini, Gazi Remzi Uygur ve ailesi ile Hatice Arıkoç ve ailelerini evlerinde ziyaret ederek hayır dualarını aldı.  Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Bahçesaray ve Kırımlı Mahallesinde faaliyet gösteren esnafları ziyaret etti. Bahçesaray Mahallesinde yol kenarında bulunan yabani otların ve moloz yığının temizlik çalışması Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Bahçesaray ve Kırımlı Mahallesinde bulunan ağaçların bakım onarım ve budama çalışmalarını yaparak, ağaçları kışa hazırladı. “Belediyem Kapımda” ekipleri Bahçesaray ve Kırımlı Mahallelerimizde gün boyu vatandaşların kapılarını çalarak önerilerini dinlemeye devam etti. Bahçesaray Mahallesinde, Veciye Hatun Kadın Aktivite Merkezimizin yanında atıl vaziyette bulunan metruk binanın yıkımı Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirildi. Aksaray Belediyesi tarafından Hamidiye Alaca’da çocuklara yönelik sinema organizasyonu düzenlendi. Çocuklar sinema gösterisini ilgiyle izlediler. Eğlenceli oyunlar oynayıp, sürpriz hediyelerle doyasıya vakit geçirdi. Bahçesaray Mahallesi Muhtarı Yaşar Güven, Kırımlı Mahallesi Muhtarı Muhsin Baştuğ Başkan Yazgı’nın Mahallelerine yaptığı hizmetlerden dolayı tüm mahalle sakinleri adına teşekkür etti. Belediye Basın

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon