Baro Başkanı Beytullah Coşkun Milletvekili Aday Adayı Mı Oluyor?

Aksaray Barosu Başkanı Beytullah Coşkun’un AK Parti’den milletvekili aday adayı olacağı iddia edildi.

Baro Başkanı Beytullah Coşkun Milletvekili Aday Adayı Mı Oluyor?

 İlimizin başarılı Baro Başkanı Beytullah Coşkun’un 24 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimi öncesi baro başkanlığı görevinden istifa edip, AK Parti’den milletvekili aday adayı olması bekleniyor.

Bir dönem Aksaray’ın Ortaköy İlçesi Anavatan Partisi (ANAP) İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve  sonrasında 2002 yılında ANAP’tan milletvekili adaylığı da yapan tecrübeli siyasetçi ve başarılı Baro Başkanı Avukat Beytullah Coşkun’un yakın çevresinden edinilen bilgiye göre; AK Parti’den milletvekili aday adayı olması için yoğun bir talep olduğu, Coşkun’un ise  konu hakkında gelen talepleri göz önünde bulundurarak, aday adayı olmayı düşünebileceğini çevresiyle paylaştığı  öğrenildi.

 

Beytullah Coşkun Kimdir

1965 yılında Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde doğdu ve İlk öğrenimini Ortaköy’e bağlı Hacı Mahmut Uşağı köyünde tamamladıktan sonra, Aksaray İmamhatip Lisesi’ne devam etti. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirerek tamamlayan Coşkun, ANAP Aksaray Ortaköy ilçe Başkanı ve 2002 yılında, yine ANAP’tan milletvekili adayı oldu. Beytullah Coşkun, doğduğu ilde sivil toplum kuruluşlarında aldığı görevler ve yaptığı başarılı çalışmalarla kamuoyunun ilgisini çekerek serbest avukatlık görevini sürüdürürken, 2016 yılında Aksaray Barosu’nun 15. Olağan Genel Kurulu’nda Aksaray Barosu Başkanı olarak seçildi. İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487