Atso Seçimleri Öncesi Sürpriz 5 Başkan Aday Adayı İddiası

Atso’da Seçim Heyecanı Yeniden Başladı

Atso Seçimleri Öncesi Sürpriz 5 Başkan Aday Adayı İddiası

 Ülke genelinde 364 oda ve borsada 2017 yılı Ekim ayında yapılması planlanan seçimler bazı odalarda yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle Bakanlar Kurulu kararı ile 2018 Yılı Nisan ayında yapılmak üzere ertelenmişti.

Oda seçimleri öncesi anlaşmazlıkların hükümet kanadına taşınması ve hükümetinde bu talepleri olumlu bulmasının ardından 6 ay ertelenen seçimler için Aksaray’da çalışmalar 2 buçuk ay kala yeniden hız kazandı. İş dünyasında gündeme gelen 5 başkan aday adayı ismiyle kulisler çalkalanıyor.

ATSO Seçim Çalışmaları Sessizce Yeniden Başladı

Ülke genelinde ertelenen 364 Oda ve Borsa’da yapılacak seçimlerin nisan ayında yapılacağının kesinleşmesinin ardından Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Aksaray Ticaret Borsası seçim çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. Edinilen bilgilere  göre ATSO Yönetim Kurulu üyelerinin henüz seçim tarihini yönetim kurulu kararı ile açıklamamasına rağmen aday adayları seçim çalışmalarına başladı. Yönetim kurulunun ilerleyen günlerde karar almasıyla takvimin netleşeceği öğrenilirken seçimlerin heyecanlı bir yarışa sahne olacağı ifade edildi.

30 Üye, Başkan Belirleyecek

Nisan ayı içinde yapılacak olan ATSO seçim takviminde Aksaray’da 10 meslek grubundan seçilecek 30 üye, yeni ATSO yönetim kurulunu ve başkanını kendi arasında seçecek. İlimizin en önemli sivil toplum kuruluşu olan ATSO’ya kayıtlı yaklaşık 4 bin 500 şirket temsilcisinin oy kullanacağı seçimlerde Aksaray iş dünyası, 2022 yılına kadar, Aksaray’ın iş dünyasına yön verecek yeni yönetimi belirlemeye hazırlanıyor.

ATSO’ya 5 Aday Adayı İddiası

Nisan ayı içerisinde yapılması planlanan ATSO seçimleri öncesi Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkan aday adayları da çalışmalarını sessizce sürdürüyor.  İş dünyasının en önemli isimlerine yön verecek ATSO’da başkanlık için 5 ismin yola çıktığı iddiası kulislerde konuşuluyor.

ATSO başkanlığı için mevcut ATSO Başkanı Ahmet Koçaş’ın yeniden aday olacağı seçimlerde, mevcut ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin, Aksaray’ın sevilen iş adamlarından, bir önceki dönem ATSO Meclis Başkanı Murat Dursun, bir  önceki dönem Müteahhitler  Birliği Odası Başkanı Ömer Gümüşay ve Organize Sanayi İş Adamları Derneği Başkanı, Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Dış İlişkiler Kurulu İş Konseyi (DEİK) Başkan Yardımcısı Serdar Öngün’ün adaylık çalışmalarını yürüttüğü iddia ediliyor.

Aksaray kulislerinde bomba etkisi yaratan iddiaların ardından taraflardan bir açıklama gelmezken, meslek odalarında yer alan temsilcilerden sürpriz isimlerin adaylık için yakın zamanda yola çıkacakları da gelen iddialar arasında. Özel Haber: Harun Atalay

banner487

banner487