Atso Heyetinden Mega Projeleri İçin Ankara Çıkarması

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan ATSO Heyeti, Mega Projeleri görüşmek üzere Ankara’ya çıkarma yaptı.

Atso Heyetinden Mega Projeleri İçin Ankara Çıkarması

 İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Ramazan Kaşlı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Daire Başkanı Evren Dinçer’i ziyaret eden ATSO Heyeti Güneş Enerjisi İhtisas OSB için hazırlanan raporu Milletvekillerine teslim etti. Demiryolu ile ilgili olarak ta Milletvekillerine açıklama yapan ATSO Heyet, Ankara’dan umutlu ayrıldı. Ziyaretler sonrasında açıklama yapan ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, “Aksaray’ın geleceğini yakından ilgilendiren Güneş Enerjisi OSB ve Demiryolu ile ilgili olarak Ankara’nın kapısını çalmaya başladık. Aksaray Sanayisinin mevcut durumdan çok daha iyi yerlerde olabilmesi için 2 Temel Projeye ihtiyaç duyduğunu bunlardan bir tanesinin olmazsa olmazımızın Demiryolu diğerinin ise Güneş Enerjisi İhtisas OSB olduğunu belirttik. Adana yolunda ilerleyen yıllarda Yeni Sanayi Sitesi, OSB ve Üniversite üçgeni içerisinde aşırı derece yoğunluk yaşanacağı bunun neticesinde o hatlardaki trafiğin çekmeyeceğini şehrin bir bölgede bağlı kalacağını bunun çözümünün Konya Yolu Bölgesinde Yeni bir sanayi kenti ile çözüleceğini dile getirdik. Sayın Vekillerimizde projelerimin yerinde olduğunu bunun için Parlamentoda gereken tüm adımları atacaklarını dile getirdiler.

Aksaray’ın geleceği için parti ayırt etmeksizin çalışılması gerektiğini bizler gibi onlarda beyan ettiler.  Bizim bir vizyonumuz vardı ve bu vizyon doğrultusunda çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Ankara’da kapıları çalmaya bu projeler herkesin elini taşın altına koymaya davet ettiğimizi gittiğimiz her platforma dile getiriyorum. Dünya’da ülkelerin değil şehirlerin yarıştığı bir ortamda Aksaray’ın 2023 yılında ki hedeflerine ulaşmasını iş dünyasının öncü kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi Odası olarak gereken tüm desteği vereceğiz.

Bu hedefleri Sayın Valimizin, Belediye Başkanımızın, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın değerli Yöneticilerinin, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli Başkanlarının ve şehrimizin tüm vatandaşlarımızın katılımı ile gerçekleştireceğimizden kimsenin en ufak şüphesi olmasın. Aksaray Büyüyecek ve Türkiye’nin gelişimine en büyük katkıyı verecektir” dedi.

ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin ise, Projelerin önemine vurgu yaparken “Aksaray için elzem olan ve yakın zamanda hayata geçirilmezse sanayimiz adına olumsuz tablolar ortaya çıkaracak olan Demiryolu ile ilgilide görüşme gerçekleştirerek durumun ne kadar ciddi olduğu konusunda ortak noktaya vardık. Bizler ve Sanayimiz adına olumlu geçen görüşmelerin inşallah ilerleyen dönümlerde neticeye dönüşeceğini umut ediyoruz. Aksaray Gelecek Türkiye’nin Sanayi Kenti olma yolunda birlik ve beraberlik çatısı altında hızla büyüyecektir” dedi. ATSO Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon