Aşure Gibiyiz

Her yıl Muharrem ayı boyunca büyük bir coşkuyla kutlanan aşure geleneği Aksaray’da Belediye öncülüğünde yaşatılıyor. Kent Meydanı Saat Kulesi önünde vatandaşlara Aşure ikramında bulunan Başkan Yazgı, tüm İslam aleminin Aşure Günü´nü kutladı.

Aşure Gibiyiz

Aksaray Belediyesi, Aşure Günü nedeniyle kent meydanı saat kulesi yanında 8 bin kişilik aşure dağıttı. Aşure dağıtım törenine Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, STK Başkanlı ile Aksaray Gazeteciler Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celil Acar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aşure almak isteyenlerin stant önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlar kendilerine ikram edilen aşurelerden alırken Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu vurguladı.

“Aşure Gibi Birlikte Olmalıyız”

Ülkemizin zor zamanlardan geçtiğini, bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğine değinen Başkan Yazgı, “Önemli günlerden, önemli zamanlardan geçiyoruz. Bu zamanlarda en önemli şey hepimizin birliğin ve bütünlüğün içerisinde olması. Aynı aşure gibiyiz aslında. Farklı malzemeler var, farklı birliktelikler var. Bu birlikteliği bizlerde ülkemiz olarak memleketimiz, milletimiz olarak sağlamanın ne kadar daha önemli olduğunu bir kez daha görmüş oluyoruz. Bu vesileyle bu ayımızın mübarek olmasını hem de aynı zamanda birliğimizi, bütünlüğümüzü, bozan bütün unsurlara karşı topyekun birlikte beraberliği bir kez daha göstermemiz gerektiğine inanıyorum.”

“Aşure En Güzel Değerimiz”

Birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde halk ile iç içe olmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Başkan Yazgı, “Bilindiği üzere Muharrem ayı içerisindeyiz. Bu ayın en büyük özelliklerinden biride aşure. Dolayısıyla bizlerde Aksaray Belediyesi olarak ilk aşuremizi meydanlarda dağıtmaya başladık. İnşallah üniversite yurtlarında da dağıtacağız. Bizim amacımız birliğimizi, bütünlüğümüzü, beraberliğimizi ifade eden bu aşureyi böyle önemli günlerde halkımızla beraber bu güzel anıyı birlikte paylaşmak. Vatandaşlarımıza da katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Herkesin aşure günü ve Muharrem ayı mübarek olsun. Vatandaşlar ise, toplumumuz açısından güzel bir geleneği sürdürdüğü için Aksaray Belediyesine teşekkür ettiler. Haber: Harun Atalay – Ziya Koçak

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X