Askon İl Başkanı Dağ; “Özel’de Aksaray’a Genel’de Ülkemize Hizmet Edeceğiz”

Askon Üyeleri İftar Da Buluştu

Askon İl Başkanı Dağ; “Özel’de Aksaray’a Genel’de Ülkemize Hizmet Edeceğiz”

      Geçtiğimiz ay kuruluşunu Aksaray’da tamamlayan kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Aksaray il teşkilatı bürokrasi ve protokol ziyaretlerini devam ederken, bir otelde düzenlediği iftar programa Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, ASKON yönetim kurulu ve üyeleri, Aksaray bürokrasi, şehit yakınları ve gazi yakınları, daire müdürler, işadamları katıldı.

ASKON’u tanıtan sine vizyon gösterisinin ardından ASKON Aksaray İl Başkanı Hasan Dağ yaptığı konuşmada, ASKON’un rahmetli Necmettin Erbakan’ın tavsiyeleri ile kurulduğunu, 2014 yılında bakanlar kurulu kararı ile kamu yararına çalışan dernek statüsüne alındığını belirterek, ülkemizdeki teşkilatlanmasında başkanlık görevi Aksaray’da bizlere verildi” dedi.

Dağ konuşmasının devamında, referandum sürecinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere fırsat verelim, seçilme yaşını 18’e indirelim çağrısına destek vermek amacıyla ASKON genel merkezi de Türkiye’de ilk ve tek bir şey gerçekleştirdi; 23 yaşındaki şahsıma başkanlık görevini tevdi edildi.  Aynı zaman da teşkilatımız 28 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç sivil toplum kuruluşu teşkilatı olarak görev yapmaktadır. ASKON gezi olayları sırasında anında hükümete destek açıklamalarında bulunan tek sivil toplum kuruluşudur diyen ASKON Aksaray il Başkanı Hasan Dağ, ASKON yönetimi o zaman, ‘Sorun dört ağaçsa biz de 400 bin ağaç dikeriz’ diyerek bir ay içerisinde İstanbul’a 400 bin ağaç dikmiştir. Yine 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanımızın çağrısından önce meydanlara inen tek sivil toplum kuruluşu ASKON’dur. 15 Temmuz hain darbe girişimi Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, milletimizin cesareti ve birlikteliği ile bertaraf edilmiştir. Bu birliği daim kılmak için bizler de ASKON olarak üzerimize düşen görevi her zaman yapmaya hazırız.

ASKON Aksaray teşkilatı, özel de Aksaray’a, genel de Türkiye’ye hizmet edecektir. İstihdamı arttırma yönünde çalışmalar yapacak, ihracata önem verecek, Aksaray’ın kalkınması için projeler üretecektir. İşsizlik sorununa çözüm üretecektir” dedi. Haber Merkezi

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X