Aksaraylılar Vali Pekmez’e Hüzünle Veda Etti

“Vedalar Çok Zor”

Aksaraylılar Vali Pekmez’e Hüzünle Veda Etti

Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Adıyaman Valiliği görevine atanan Vali Aykut Pekmez için veda yemeği programı düzenlendi.

Ağaçlı Melendiz Otel’de düzenlenen programa Vali Aykut Pekmez eşi Yeşim Pekmez, AK Parti Milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı eşi Hasibe Yazgı, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumu müdürleri, gaziler, şehit yakınları ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Pekmez yaptığı konuşmasında; vedalarda konuşmanın zor olduğunu farklı duyguların bir arada yaşandığını belirterek; “Havasına, suyuna, toprağına, insanına ve sokağına alıştığınız bir yerden bir anda gitmenin hüznü burukluğu oluyor. 2016 Haziran ayından itibaren de Aksaray Valisi olarak görevini sürdürdüğünü söyledi. Vali Pekmez konuşmasında “Değerli Aksaray halkı 2,5 yıl boyunca huzurlu görev yapmamızı sağladı. Kendim ve ailem adına geriye baktığımda iyi ki Aksaray’a gelmişiz, iyi ki görev yapmışız diyorum. Tayine mensup bir meslekten olmasaydım belki Aksaray’a hiç gelemeyecek veya turistik bir gezi için gelecektim. Bu tayin sayesinde sizlerle beraber 2,5 yıl beraber yaşamak ve tanışma fırsatı elde ettik. Ülkemiz çok zengin bir coğrafya ve kültüre sahip. Bu tayinlerle bizde bu kültür ve zenginliği yaşama fırsatı elde ediyoruz” dedi.

 

Vali Pekmez, “Şükürler olsun”

 

Aksaray’da göreve başladıktan bir ay sonra 15 Temmuz gibi hatırlamak istemediğimiz hain girişimini yaşadıklarını belirten Vali Pekmez, “Şükürler olsun ki sizler Aksaray halkı tarih boyunca vatanına, milletine, bayrağına sahip çıktığı gibi o gecede Şehri-Süleha olarak yanımızdaydınız, birlik beraberlik içinde o geceyi ve daha sonraki günleri rahatlıkla atlattık” dedi.

 

“Helallik İstiyorum”

 

Vali Pekmez “Görevimiz boyunca bize desteklerini ve yardımlarını esirgemeyen, sayın vekillerimize, kaymakamlarımıza il müdürlerimize, belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza sivil toplum kuruluşlarına tüm halkımıza teşekkür ediyorum” diyerek “Elbette bizde insanız, ne kadar iyi niyetle çalışmak istesek de eksik yaptığımız hata yaptığımız, yanlış yaptığımız olmuştur. Bilmeden kırdığımız da olmuştur. Ben hepinizden helallik istiyorum. Kendi adıma da varsa hakkımı helal ediyorum. Bu tayinle aramıza fiziki anlamda mesafe girmiş olacak. Ama önemli olan gönül birliği. Biz Aksaray’dan ayrılırken gönlümüzün bir parçasını Aksaray da bırakacağız” ifadelerini kullandı.

 

Milletvekili İnceöz, “Hoş Seda Önemli”

 

AK Parti Milletvekili İlknur İnceöz ise; Vali Pekmez’in Aksaray’da başarılı çalışmalar yaptığını belirterek “Kendisi ve eşi Aksaray’da iz bırakacak şekilde çalışmalar yaptı. Çok uyumlu çalıştık. Bulunduğunuz yerlerde hoş bir seda bırakmak çok önemli. Sizler hoş bir seda bırakarak gidiyorsunuz. İnanıyorum ki Adıyaman’da çok güzel işler yapacaksınız” şeklinde konuştu.

 

Milletvekili Aydoğdu “Yaklaşımı Aksaray’da Yaşayacak”

 

AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise konuşmasında Valilerin bütün gezdikleri yerde bayrağın yanında olduğunu valiliğin bulunduğu yerin devletin makamı olduğunu söyledi. Aydoğdu “Bu makamın mesuliyeti, insana ağır bir yük yüklüyor. Vatandaş seni görünce ayağa kalkıyor.

O hürmet sana ama seninle birlikte daha fazla taşıdığın bayrağa, temsil ettiğin Cumhurbaşkanlığına, temsilcisi olduğum Türkiye Büyük Millet Meclisine en önemlisi temsilcisi olduğun milletin hâkimiyet hakkınadır. Valimiz bizim burada devletimizin temsilcisiydi, Valimizin bakış açısı, olaylara yaklaşımındaki soğukkanlılığı hiçbir şeyi kriz haline getirmemesi Aksaray’da yaşayacak. İdarecilik budur bütün krizleri olağanlaştırmaktır. Biz hiçbir zaman devletin resmiyetini, soğukluğunu değil ki oda bazen gerekir” dedi.

 

Kaşlı, “MHP Adına Teşekkür Ediyorum”

 

MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı’da; Sayın Valimiz göreve geldiğinden kısa süre sonra unutulmayacak bir geceyi 15 Temmuz gibi bir süreci Aksaray’da yaşadığını söyledi. “Bunu ömür boyu unutmayacaktır” diyen Kaşlı: “Yine eşi hanımefendi ile birlikte gazilerimiz, şehitlerimizin emanetini aileleri, muhtaç olanları hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Aksaray’a yaptığı katkılarından dolayı Milliyetçi Hareket Partisi adına kendilerine teşekkür ediyorum. Memleketin her tarafı bizim bundan sonraki görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Yazgı, “Önemli Projelerde Birlikte Çalıştık”

 

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise konuşmasında; Vali Pekmez’in ilk atandığı günden itibaren Aksaray’ın sorunlarına vakıf şehrin konularını bilen birisi olarak tanıdığını söyledi. Yazgı “Şehrin önemli projelerinde beraber yaptığımız istişarelerde kendisinin Aksaray ne kadar sahip çıktığını önem ve değer verdiğini 2,5 yılda gördük. Bu bizim için çok değerli ve önemli. 15 Temmuz gibi bir süreçte olaylara sahip çıkışıyla ve meydanlarda sabahlara kadar sürekli beraber olduk. İlk andan itibaren birlikte olmak 30 gün boyunca meydanlarda olmak çok önemliydi” diye konuştu.

 

Başkan Özkök, “Başarılar Dilediler”

 

Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şube Başkanı Mustafa Dağ da yaptıkları konuşmalarında Vali Pekmez’in Aksaray da gerçekleştirdiği çalışmalar ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek yeni görev yerinde başarı dileklerini ilettiler. Programda daha sonra Valilik adına Vali Yardımcısı Şahin Bayhan ve protokol üyeleri hediye takdim ettiler. Program; Vali Pekmez eşi Yeşim Pekmez ile birlikte davetlilerle vedalaşmasının ardından sona erdi. Valilik Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon