Aksaray’ın Tanıtımı İçin Büyük Önem Arz Ediyor

Pedallar 52. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur'una Çevrilecek

Aksaray’ın Tanıtımı İçin Büyük Önem Arz Ediyor

Türkiye Bisiklet Federasyonunun 2016 faaliyet programında yer alan 52. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 3. Etap startı 26 Nisanda Aksaray’dan verilecek.

Valilik toplantı Salonunda Vali Şeref Ataklı başkanlığında düzenlen toplantıda 3. Etap Startı Aksaray’da verilecek önemli yarışma için koordinasyon ve değerlendirme görüşmeleri yapıldı. Aksaray Valisi Şeref Ataklı yaklaşık 200 sporcunun katıldığı önemli organizasyonun Eurosport ve TRT aracılığıyla birçok ülkede canlı yayınlanacağını, yarışmanın Aksaray’ın tanıtımı açısından da büyük önem arz ettiğini söyledi.

 

Ulu Cami önünden başlayacak

 

Vali Şeref Ataklı 24 Nisan 1 Mayıs 2016 tarihleri arasında her etabı canlı yayınlanacak 52. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 158 km’lik  3. Etap startının Aksaray’da Ulucami önünden verileceğini söyledi.  Sporcuların kent meydanı, eski sanayi caddesi, makas caddesi üzerinden Konya İstikametine gideceğini ifade eden Vali Ataklı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı koordinasyonunda yapılacak yarışma ile ilgili güvenlik, sağlık başta olmak üzere her konuda kurumların aksamaya meydan vermeden görev alacağını söyledi.

 

Eurosport ve TRT Aracılığı İle Dünya Ülkeleri Canlı İzleyecek

 

Yarışmanın Eurosport ve TRT’den canlı yayınlanacağını ifade eden Vali Ataklı, dünyaca ünlü takım ve sporcuların bu yarışmada yer alacağını belirtti. Yaraşmanın yayıncı kuruluşlar tarafından 26 ülkeye canlı olarak aktarılacağını ifade eden Vali Ataklı,: “Aksaray’ın dünya ülkelerindeki binlerce izleyicilere tanıtılma imkanı sağlanacak. Yayıncı kuruluşlar Aksaray’ın tarihi ve turistik bölgelerinden canlı ve önceden havadan çekilecek görüntülerini yansıtacak. Aksaray olarak böylesine önemli organizasyonun 3. Etabına ev sahipliği yapacağız. Bütün Aksaraylıları, bisiklet tutkunu gençlerimizi ve sporcularımızı bu büyük organizasyona davet ediyoruz’ dedi.

Toplantıya İl Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Vali Yardımcısı Haluk Sezen, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, il Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Belediye Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü, Sağlık, Milli Eğitim, Halk Sağlığı, Afad, Kültür ve Turizm Müdürleri ile Karayolları 38. Şube Şefi, Eskil, Eşmekaya ve Sultanhanı Belediye Başkanları katıldı. Haber: Mehmet Eser

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X