Aksaray İçin Omuz Omuza Çalışmaya Devam Edeceğiz

Aksaray Belediyesinin projesine destek verdiği ve Aksaray Ticaret Borsası tarafından yapılan Canlı Hayvan Borsası inşaat sahasında bir dizi incelemelerde bulunan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Hayvan Borsası ve Canlı Hayvan Pazarının Türkiye’nin en modern tesislerinden biri olacağını kaydetti.

Aksaray İçin Omuz Omuza Çalışmaya Devam Edeceğiz

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Ticaret Borsasını ziyaret eden Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Borsa Başkanı Hamit Özkök ve Borsa Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan ile görüştü. görüşme sonunda Başkan Yazgı ve Özkök, inşaatı büyük oranda tamamlanan Hayvan Pazarı inşaat sahasına geçtiler. Günlük 3 bin küçükbaş, bin 500 büyükbaş hayvan kapasiteli olması planlanan tesis hakkında bilgi veren Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, “Aksaray Belediyesi ve Aksaray Ticaret Borsasının ortak projelendirmesi sonucunda çok kısa bir sürede hizmete sunacağımız ‘Aksaray Canlı Hayvan Borsası’ tesisi içerisindeyiz. Bu tesis birlik ve beraberliğin ortak işbirliği içerisinde gerçekleşen örnek tesislerinden biri. Biz bunu yaparken Aksaray’ın tarım ve hayvancılığına katkı sağlamak ve hizmeti en iyi şekilde verebilmek için Haluk Başkanımızla yaptığımız görüşmelerde bu projeyi Aksaray’a kazandırmanın gereğini duyduk. Canlı Hayvan Borsasımız, Türkiye’nin modern donanımlı, en son teknolojilerine sahip örnek bir tesis olacak. Ben Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı’ya verdiği destek ve katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise Aksaray’a yapılacak en ufak hizmete bile destek vereceğine vurgu yaparak “Bizim her zaman hedefimiz şu; oda başkanlarımızla ve odalarımızın yapmış olduğu projelere belediye olarak katkı sağlamak suretiyle şehrimizi marka bir şehir yapmaktı. Allah razı olsun, bunun çok güzel bir örneğini de bu adımla attınız. Ben Borsa Başkanı ve meclis üyelerine teşekkür etmek istiyorum” dedi. Avrupa’da ki hayvan pazarları ile ülkemizde örnek hayvan pazarlarının entegrasyonu ile projelendirilen Aksaray Canlı Hayvan Borsası örnek bir tesis olduğunu aktaran Başkan Yazgı, “Borsamızın hemen yanına Canlı Hayvan Borsası kuruyoruz. Her detayı ile o kadar mükemmel olmuş ki, Avrupa standartlarına ne varsa şuan Aksaray’ımızda o olacak. Bölgemizin değil Türkiye’nin en modern Hayvan Borsasını biz burada gerçekleştiriyoruz. Gördüğüm kadarıyla bu Hayvan Pazarı, hem küçükbaş ve hem de büyükbaş hayvanlarının en uygun şartlarda burada sergilenmesine olanak sağlayacak. Sanıyorum inşaatı tahmin edilenden daha kısa sürede bitti. Çatı kısımlarında montaj ve kaplama devam ediyor. Tarih vermek erken olur mu bilmiyorum ama Ocak ayında açılması planlanıyor. Ben şimdiden emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Belediye olarak ekibimizle ve borsamızla güzel projeler yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Yazgı, inşaat alanı içerisinde yine borsa tarafından yapılan restoran ve sosyal hizmet binalarının inşaatını da gezdi. Haber: Mehmet Eser

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X