Aksaray Belediyesinden Alt Yapı Atağı

Aksaray Belediyesinin 2018 yılı plan ve programına aldığı Hürriyet Mahallesi kanalizasyon terfi hat ve paket terfi merkezi yapım işi 2019 yılı ilk ayında tamamlanıyor. Hürriyet Mahallesi’nde 200 hanenin kanalizasyon ihtiyacını karşılaması için hazırlanan ve 13 bin metrelik kanalizasyon hattı inşaatında çalışmalar sürüyor.

Aksaray Belediyesinden Alt Yapı Atağı

 “Proje Yeniden Hayata Geçiyor”

Daha önceden programa alınan Hürriyet Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Cami civarında bulunan yaklaşık 200 hanenin kanalizasyon ihtiyacını karşılamak için başlatılan yapım işi, su seviyesinin yüksek olması ve hatların derinden gitmesi sebebiyle proje tadilatı için durdurulmuştu. Projelerin tadilatının tamamlanmasının ardından yapım işi tekrar programa alındı. Yüklenici firma ve Belediye ekiplerince tekrar çalışma başlatıldı.

5.5 Milyon Liraya Mal Olacak

İş kapsamındaki derin hatların bu sene sonuna kadar tamamlanması ve kalan kısmının ise 2019 yılı başında bitirilmesi planlanıyor. 5,5 Milyon değerindeki projenin 2 Milyon 800 Bin TL’lik kısmını yüklenici firma, geriye kalan 2 Milyon 700 Bin Liralık kısmı Aksaray Belediyesi üstlendi.

Belediye Basın

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon