Aksaray’a Onkolog Müjdesi

Aksaray’ın ilk onkolog doktoru görevine başladı. Kanser hastalarının tedavileri ve kemoterapileri Aksaray’da yapılabilecek.Sağlık Bakanlığınca Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Uzmanlığına atanarak görevine ve hasta kabulüne başladı.

Aksaray’a Onkolog Müjdesi

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine Onkolog olarak atanan Dr. Teoman Şakalar Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan ve İç Hastalıkları Uzmanlığını yine Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. Dr. Teoman Şakalar, bir süre Dâhiliye Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra yan dal olarak kazandığı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilimleri uzmanlığını bitirerek göreve başladı.Dr. Teoman Şakalar, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapacak ilk onkolog olması nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Elimden Gelenin En İyisini Yapmaya Çalışacağım”

Onkoloji Uzmanı Dr. Teoman Şakalar; “Aksaray ve bölge halkına sağlık hizmeti vermek için buradayım. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kemoterapi Ünitesinde hedefe yönelik tedaviler, immünoterapiler, klasik terapilerle kanser hastalarını tedavi etmeye gayret göstereceğim.

Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Hastanemiz taşınma sürecinde olduğu için poliklinik ve kemoterapi hizmetlerini yeni binada daha rahat sunabileceğiz.

Aktif tedavi ve kimyasal tedavi hizmetine başladığımızda kanser hastalarının Ankara, Konya, Kayseri gibi çevre illere gitmelerine gerek kalmayacaktır. Tüm tedavilerini Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaptırabilecekler” dedi.

Önemli Bir Eksik Tamamlandı

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Görevlisi Cengizhan Kılıçaslan da Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk Onkolog doktorun görevine başlamasıyla tedaviler için farklı illere sevke gerek kalmayacağını belirterek “Onkoloji Uzmanının göreve başlaması ile birlikte Aksaray’ımızın önemli bir eksikliği ortadan kalkmış oldu. Yeni hastane ile birlikte mevcutta var olan Kemoterapi ünitemiz Onkoloji Uzmanı Dr. Teoman Şakalar ile birlikte daha aktif hale gelecektir. Aksaraylı hemşerilerimizin tedavi ve kemoterapi için il dışına çıkmalarına gerek kalmamıştır. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine Onkoloji Uzmanının atanmasında emeği geçenlere Aksaray halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.Sağlık İl Müdürlüğü Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon