Ak Partide Başvuru Süreci Bugün Başlıyor

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi Aday Adaylığı başvuru sürecinin 5 Kasım Pazartesi itibari ile başladığını ifade eden AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, AK Parti Genel Merkezi tarafından başvuru şartlarının belirlendiğini söyledi.

Ak Partide Başvuru Süreci Bugün Başlıyor

2019’da yapılacak olan Yerel Seçimler için Adaylık Başvurusu ile ilgili açıklama yapan İl Başkanı Altınsoy, “AK Parti’den Yerel Seçimler için Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyesi adayı olmak isteyenlerin aday adaylığı başvuru şartları ve tarihi belirlenmiştir. Belediye Başkanlıkları için başvurular 5 Kasım 2018 Pazartesi günü başlayıp 12 Kasım 2018 Pazartesi sonra erecek. Belediye ve İl Genel Meclisi Üyelikleri için ise yine 5 Kasım Pazartesi başlayacak olup 3 Aralık 2018 Pazartesi sona erecektir.

Adaylık başvuruları; İl Belediye Başkanlıkları için Genel Merkeze veya Genel Merkeze iletilmek üzere İl Başkanlıklarına, İlçe ve Belde Belediye Başkanlıkları için İl Başkanlıklarına veya İl Başkanlıklarına iletilmek üzere İlçe Başkanlıklarına, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri için İlçe Başkanlıklarına bizzat müracaat edecektir” dedi.

Başvuruların AK Parti Aksaray İl Başkanlığı binasında alınacağını belirten Altınsoy, “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Belediye Başkanı, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Aday adaylığı başvuruları İl Başkanlıklarımızdan alınacak basılı formların veya partimizin www.akparti.org.tr internet adresinde yer alan formların bilgisayar ortamında veya el yazısı ile doldurularak, başvuru için istenen belgeler de eksiksiz olarak eklenmek suretiyle partimizin yetkili mercilerine bizzat yapılacaktır” ifadelerini kullandı Ak Parti Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon