Ak Parti Grup Başkan Vekili inceöz’den “Kadın Akvite Merkezi İçin Teşekkür”

Başkan Yazgı, proje tanıtım gezisi kapsamında Grup Başkan Vekili İnceöz’e Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezi Ve Tematik Park Projesi’ni tanıttı.

Ak Parti Grup Başkan Vekili inceöz’den “Kadın Akvite Merkezi İçin Teşekkür”

Başkan Yazgı, seçim öncesi vaat ettikleri çok önemli projelerden biri olan Kadın aktivite merkezini Aksaray’a kazandırdıklarını ifade ederek “ Kadın aktivite merkezi seçimler döneminde sayın grup başkan vekilimizin özellikle bizden istediği hanımların, kadınlarımızın özellikle yoğun olarak talep ettiği programdı. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Aktivite merkezinin içerisinde hem havuzu, hamamı, fitnes yapabilecekleri yerler var. Hem de aktivite olarak el işi, çini, hat sanatlarını gerçekleştirebilecekleri değişik kurslarında oluşturulacağı bir alan yer alıyor. Hanımlar çocuklarıyla birlikte geldikleri zaman çocuklarını da bırakabilecekleri kreş alanını inşallah bu bölgede gerçekleştireceğiz” dedi.

Selime Sultan’ın Adı Aktivite Merkezinde Yaşatılacak

Başkan Yazgı, yaptıkları büyük projelere Aksaray’ın manevi değerlerinin adını verdiklerini bu değerlerin isimlerini günümüzde yaşattıklarını ifade ederek “ Şehrimize yeni bir hava ve kimlik kazandıracak bu bölgeye isim olarak Selime Sultan adını verdik. Selime Sultan’da çok önemli manevi büyüğümüz. Onun ismini de Kadın Aktivite merkezine vermiş bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Kadın Aktivite Merkezi İçin Başkanımıza Teşekkür Ediyoruz

Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz kısa sürede çok önemli bir kadın aktivite merkezi yapıldığına dikkat çekerek “ Başkanımız çok mütevazı bir kadın aktivite merkezinden bahsetti. Ama biz temelini atarken de öyle zannediyorduk. İşin doğrusu. O zaman 7 Haziran’dan önceydi. 7 Haziran seçimlerine gidiyorduk. Bir temel atma töreni düzenlemiştik. Tabi zaman burada çok çabuk geçiyor. O günden bugüne geldiğimizde kadınlarımız için çok önemli bir aktivite merkezimiz var. Yüzme havuzundan, fitnes salonuna eşleriyle, dostlarıyla evindeki misafirleri, mevlidi, günleri gibi yaptıkları etkinliklere ne ad verilirse kadınlarımız burada aktivitelerini gerçekleştirecekler. Bu çok önemli başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

32 Dönümlük Alanda Çok Güzel Bir Yaşam Alanı Oluşacak

Tematik park ile ilgili de açıklamada bulunan İnceöz “ Burada 32 dönümlük bir alan içerisinde hem kadınlarımız için aktivite merkezi sadece gelip aktivitelerini yapacakları bir merkez değil, aynı zamanda geçmişe ve geleceğe dair eğitimlerini alacağı bir yerdir. Bu bölgedeki tüm insanımızın, vatandaşlarımız için sunulmuş çok güzel bir yaşam alanı oluşacak” dedi.

Tematik Park Bugüne Kadar Yapılan Parklara Fark Atacak

Tematik parkın özellikleriyle diğer parklara fark atacağını belirten İnceöz “ Burada her yer yeşillikler içerisinde çok farklı bugüne kadar yapılan parklara fark atacak bir park alanı olacak. Elbette kadınlarımızda Anayasaya konulmuş bir hüküm gereğince çok önemli bir ayrıcalıkla böyle bir yaşam alanının kazandırmış olmasından dolayı Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Her ne kadar biz talep kâr olmuşsak ise de Başkanımız ve ekibinde de bunların karşılık bulması bugün icraata geçiyor olmasını Aksaraylı hemşerilerimizle paylaşma fırsatı vermelerinden dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum. Çok önemli bir hizmet” ifadesini kullandı.

TOKİ Bölgesine De Kadın Aktivite Merkezi Müjdesi Verildi

İnceöz “ Biz başkanımızla konuştuk TOKİ’ye de müjdesini veriyoruz. Aksaray’ımızın başka bir güzide mekânında TOKİ alanın bulunduğu yaşam alanında da orada ki hanımlarımız için de benzer şekilde bir kadın aktivite merkezi yapılması hedefleniyor. Bunu da yaptığımızda Aksaray’daki kadın aktivite merkezi sayısı üç olacak” dedi.

Aile Huzuruna Katkı Sağlayacaktır

İnceöz “Bu aile içinde çok önemli. Bu tür aktivite merkezlerinde özellikle evdeki hanımların gelip bu tür aktiviteler yapması aile huzuruna da katkı sağlayacaktır. Hanımların gelişimine, değişimine, çocuk yetiştirmesine de her yönden katkı sunacağı kanaatindeyim. Sosyalleşmek açısından da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Belediyenin de çok önemli projeleridir. Bu anlamda katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Haber Merkezi

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X