AK KONGRE’DE BAŞBAKAN’DAN MÜJDE

YÜKSEK HIZLI TREN AKSARAY’A GELECEK

AK KONGRE’DE BAŞBAKAN’DAN MÜJDE

AK Parti’nin 6. Olağan Kongresi’ne katılarak halka seslenen Başbakan Binali Yıldırım müjdeleriyle vatandaşları sevindirdi. Yüksek Hızlı Tren ve diş hekimliği fakültesi müjdelerinin yanı sıra yapılacak 3. Organize Sanayi Bölgesi ile istihdamda da önemli adımlar atılacağını kaydeden Yıldırım Ecemiş’den ilimize gelecek temiz su projesi için 1 Milyar TL Büyük bir bütçeli yatırımın ancak Ak Partinin yapacağını söyledi. 

AK Parti Aksaray 6 Olağan Kongresi Aksaray Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşti. Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı kongrede Divan Başkanlığı’na AK Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Harun Karaca seçildi.

AK Parti Aksaray 6. Olağan Kongresi’ne Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız konuk oldu. İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’un ev sahipliğinde yapılan kongreye Ak Parti Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz, Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, MHP İl Başkanı Ramazan Kaşlı ve CHP İl Başkanı Ramazan Koçak, AK Partili ilçe başkanları, kongre delegeleri, partililer ve çok sayıda davetli katıldı.

Divan seçimi ardından protokol konuşmalarına geçilen kongrede partililere ve vatandaşlara seslenen Başbakan Binali Yıldırım ulaşımda son teknolojilerin kullanımının vatandaş açısında rahatlığına değinerek Aksaray’a yüksek hızlı tren sözü verdi. Trenin Antalya, Aksaray, Kayseri, Nevşehir güzergâhında hizmet vereceğini ifade etti.

Aksaray ile ilgili yapılan yatırımları anlatan Başbakan Yıldırım 3.Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 bin kişiye daha istihdam sağlanacağını ve Aksaray Üniversitesi bünyesinde bir diş hekimliği fakültesi kurulacağını söyledi. Yıldırım 1 milyar liralık yatırım ile Aksaray ve Niğde temiz su projesinin de hayata geçeceğini ifade etti.

Aksaray’da vatandaşların 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde de üzerine düşeni yapacağına inandığını ve rekor beklediğini söyleyen Başbakan Yıldırım seçimin önemini vurgulayarak iç ve dış mihrakların tüm çabalarına karşın gerektiğinde gerekli dersi her zamanki gibi vermeye hazır olduklarının altını çizdi.

“Gurur Duyuyorum”

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı “Bu davaya partinin her kademesinde görev yaparak gönül verdiğim ve sizlerle birlikte bu davayla yürüdüğüm için ne kadar onurlu ve gururlu olduğumu ifade edemem. Aksaray Belediye Başkanı seçildiğim günden bu yana ilimize daha güzel hizmet edebilmek için gecemizi gündüzümüze katıp sizlerin hizmetkarı olarak çalışmaktan gurur duyuyorum” dedi. Yapılan hizmetlerden kısaca bahseden Başkan Yazgı salonda bulunan tüm partililere teşekkür etti.

“Aksaray Kendine Yakışanı Yapıyor”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, tek liste ve tek adaylı olarak girdiği kongrede yaptığı konuşmasında 15 Temmuz hain darbe girişiminde yapılan kahraman savunma için türk halkına teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Ülkemiz 15 yıldır içerde yakaladığı refahı ve mutluluğu sadece ülke içine değil, gönül coğrafyamızla da paylaşmış, kaydettiği ilerleme ve duruşu ile dünya milletlerinin umudu olmuştur. Yanı başımızda Avrupa, özgürlüğe ve umuda koşanlara çelme takmakta, mültecilere sırt çevirmekte, onları ölüme terk etmekte ama pişkin bir şekilde de sözüm ona insan haklarını savunmaktadır. Onlar ne yaparsa yapsın biz kardeşlerimizin yanındayız, onları koruyacağız, onlar için gerekirse tüm dünyaya sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz, çünkü bu millet onların değil bir tek Rabbinin huzurunda eğilir. Çünkü bu millet zulme rıza göstermez. Çünkü bu millet haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan asla olmayacaktır. Sayın Başbakanım;  Aksaray, AK Partimize her seçimde olduğu gibi yine büyük destekler vermeye devam edecektir. Çünkü Aksaray her zaman kendisine yakışanı yapmakta, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer almaktadır. Şehrimizde herkesin gayretleriyle sağlanan kardeşlik ortamı devam edecektir. Bizler bunun için elimizden gelenin fazlasını yaparak, AK Partimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Teşkilatımızla birlikte yarının güçlü Aksaray’ına ve yarının lider ülkesi Türkiye’ye gece-gündüz demeden çalışarak hizmet etmek bizler için bir onur ve gurur vesilesidir. Allah bu yolda gayretimizi arttırsın, kötü emelleri olanlarla mücadelemizde bizleri güçlü kılsın, mazlumların yanında, zalimlerin karşısında onurlu bir duruş sergileyen bu aziz milleti Rabbimiz iki cihanda  kutlu eylesin. Şunu bir kere daha tekrar etmek isterim ki; biz dün nasıl bütün seçimlere hazırsak ve sandıklardan alnımızın akıyla çıkmışsak, 2019’a da hazırız ve Allah’ın izniyle o seçimlerde de alnımızın akıyla çıkacağız” diye konuştu.

Vekillerden Aksaray Övgüsü

AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti kürsüden yaptığı konuşmasında 2002'den bu yana Türkiye'de hayal edilen ne varsa AK Partili kadrolar sayesinde hayata geçtiğini ve ülkenin hızlı bir şekilde hak ettiği hizmetlere kavuştuğunu dile getirdi.

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu da tüm salonu selamladı. “15 Temmuz hain darbe girişiminde vatanı, demokrasiyi canı pahasına savunan Asım’ın neslini görüyorum. Onlar çoktan gittikleri yerlerinden dönmüşler” diyen Aydoğdu, “AK Parti’nin tüm üyeleri ve partimize davamıza gönül verenler 2023 - 2071 hedeflerine ülkemizi taşıyacaktır“ diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz ise dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın sadece Türkiye’nin lideri değil tüm mazlum halkların lideri olduğunu belirterek “Liderimizin ardından ülkemize hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Bugünkü kongremizde görev alacak yol arkadaşlarımıza başarılar dinliyorum” dedi. 2019 yılında yapılacak seçimlere dikkat çeken İnceöz “Aksaray AK Kadrolara her secimde en büyük teveccühü göstermiştir. 2019 yılında da Aksaray üzerine düşeni yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından tek listeyle yapılan seçimde İl Başkanı Hüseyin Altınsoy güven tazeleyerek AK Parti Aksaray İl Başkanı seçildi. Altınsoy’un yeni yönetim listesi ise şöyle oluştu.

İL BAŞKANI

HÜSEYİN ALTINSOY

İL YÖNETİMİ ASIL KURULU ÜYELERİ              İL YÖN. YEDEK KURULU ÜYELERİ

1) BARIŞ KARAPINAR                                             1) HAKAN YAPILCAN

2) NACİ DUMAN                                                       2) NURİ PAK

3) SALİH ÖZER                                                         3) KASIM TAYLAN

4) ABDURAHMAN ÖZKAN                                     4) RECEP GÜMÜŞSOY

5) AYŞEGÜL TÜRK                                                  5) MEHMET ALİ ATEŞ

6) MUAMMER İLTER YALÇIN                                6) ERTUĞRUL GELEN

7) MUSTAFA YENİSAN                                            7) AHMET TURGUT

8) ALPARSLAN ÖZTÜRK                                         8) İBRAHİM ULUSOY

9) KENAN ÖZTEKTEN                                             9) ALİ VURAL

10) HÜSEYİN AYDIN                                               10) ALİ RIZA KAYA

11) MEHMET BÖLÜKBAŞ                                        11) ATİLLA ŞAHAN

12) MEHMET SAMİ ESKİL                                       12) FATİH GÜNEŞ

13) MELEK ÇAKMAK                                               13) FATİH KARACAN

14) İSMAİL DEMİR                                                   14) BİRGÜL KİRAZ

15) VEYSEL AVCIOĞLU                                            15) KEMAL KIRLI

16) EMİNE BELGEMEN

17) RAHİM DAĞ

18) RAMAZAN KANAT

19) RAMAZAN TOKMAK

20) HAKAN GÜMÜŞSOY

21) İSA GÜZEL

22) SEYİT TEMEL

23) SÜLEYMAN ATEŞ

24) TAYFUN AYDIN

25) ÜMÜŞ BAŞTUĞ

26) YAKUP BOLAT

27) FURKAN MEMİŞ MUTLU

28) HIFSI PEKER

29) SİNAN AKPINAR

İL DİSİPLİN KURULU ASIL ÜYELERİ                İL DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELERİ

1) CAVİT AŞÇI                                                         1) MUZAFFER ŞAHİN

2) CELAL AKBAŞ                                                   2) İBRAHİM IRCI

3) CUMA UYAR                                                      3) HASAN DARILMAZ

4) SÜMEYRA KASAL                                            4) EMİN BAŞARAN

5) MEHMET EMİN ÖZKARACA                           5) DURSUN KAYA

ÜST KURUL ASIL DELGELERİ                             ÜST KURUL YEDEK DELGELERİ

1) HÜSEYİN ALTINSOY                                        1) ALİ RIZA ÖZDEMİR

2) HALUK ŞAHİN YAZGI                                      2) ALİ MUTLU

3) HAMZA AKTÜRK                                              3) MUSTAFA YÜKSEL

4) MUAMMER TÜZÜN

5) FERHAN POLAT

6) MUHAMMET AKTAŞ

Haber: Harun ATALAY 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon