A Millilerin Uğurlu Kenti Aksaray

Millilerimiz Aksarayda Tarih Yazdı

A Millilerin Uğurlu Kenti Aksaray

 2018 Avrupa Kadınlar Hentbol Şampiyonası 6'ncı eleme grubu 4’üncü maçında Türkiye Milli Takımımız deplasmanda 22-22 berabere kaldığı Litvanya Milli Takımını rövanş maçında konuk etti. 

Aksaray Hasandağı Kapalı Spor Salonu’nda saat 17.30’da başlayan müsabakayı Romanyalı hakem ikilisi Doru Manae ve Radu Iliescu yönetti.

Kalecimiz Sevilay İmamoğlu ilk dakikalarda atak gerçekleştiren rakip Litvanya’ya karşı başarılı kurtarışlar yaptı. Hücumda ise Aslı İskit zor zamanlarda kurtarıcımız olarak, rakip savunmayı zora soktu. İlk yarının ortalarına geldiğimizde ise savunmanın da verdiği güven ile hızlı ataklar yaptık. İleriye dönük hızlı ataklarla beraber üç pas, iki pas ve iki pasta, üç pas golleri bulduk. Gülsüm Güleçyüz Milli Takımımızın son anlarda etkili ismi oldu. İlk yarının sonlarına doğru ise savunmanın doğru yapılmasından dolayı hücum hattındaki oyunlarımızda varyasyonlarımıza beş farkla içeri kapattı. İlk yarı Milli Takımımızın Litvanya karşısında 15-10 üstünlüğü ile bitti.

İkinci yarının başında sert savunmayla başladık. Hücumdaki etkinliğimiz sayesinde Litvanya Milli Takımı'nın direncini kırdık. İkinci yarının ortalarına doğru fark açıldı. Hızlı hücumlarla hücum varyasyonlarını sonlandırdık. İkinci yarının sonlarına doğru fark üstünlüğünü koruduk. Rakip Litvanya Milli takımına duran toplarda fırsat versek de Savunmamız başarısını göstererek rakibin ataklarını hızlanmadan sonlandırdı. Maç boyunca hem hücum üstünlüğünü hem de fark üstünlüğünü elinde tutan Millilerimiz rakibi karşısında çıkmış olduğu rövanş maçını altı farkla kazanmasını bildi. 30-24 skoru ile sonuçlanan maçta Millilerimiz gruplarından çıkamasa da son iki maçtaki üstün başarısıyla rakibi Litvanya Milli Takımı'nın üzerinde grubu tamamlamayı başardı. Erkek Milli Hentbol Takımı'mızın ardından Aksaray’a bir kez daha milli coşkuyu yaşatan Kadın Hentbol Milli Takımı'mız gruplarda 2018  Kadınlar Avrupa Hentbol Şampiyonası’na veda etti. Haber: Yavuz Akkan

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X