Ziraat Odası Yeni Hizmet Binasının Temeli Atıldı 

Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da çiftçilere hizmet veren Aksaray Ziraat Odası Bakanlığı, üreticilere daha iyi hizmet verebilmek için yeni hizmet binasının temel atma törenini gerçekleştirdi. 

Ziraat Odası Yeni Hizmet Binasının Temeli Atıldı 

Aksaray’da tarım sektörünün temsilcisi olan Ziraat Odası Başkanlığı, üreticilere daha iyi hizmet verebilmek için yeni hizmet binasının temelini attı. Eski Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yerini alan Ziraat Odası Başkanlığı, yeni hizmet binasının yapılması ile birlikte artık burada çiftçilere daha rahat ve geniş ortamda daha iyi hizmetler sunacak.

Temel atma töreni öncesi bir açıklama yapan Ziraat Odası Başkanı Emen Koçak, “Aksaray Ziraat Odasının yeni binasının temelini atacağız. Aksaray Ziraat Odasının 30 bin tane üyesi var. Eski yerimiz, eski binamız şehrin ortasında ve 2. kattaydı. Üreticilerimizin araç park edecek yeri bile yoktu. Çarşı içinde daracık bir alandaydı. Aksaray üreticimizi daha rahat edebilmesi için il tarım müdürlüğümüzün bahçesini ziraat odası bünyesine aldık. Şu anda amacımız üreticimizin rahat etmesi. İl tarım müdürlüğü burada, tarım kredi burada, süt birliği, damızlık birliği, panko birlik burada. Tüm tarım ve hayvancılık kurumları burada. Bizde çiftçilerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için rahat ve ferah bir ortama taşınacağız. Ziraat odasına tüm üreticilerimiz köyden geldiği için traktörüyle veya kamyonetiyle geliyor. Hem aracını park etsin, hem de işlemini daha rahat yapabilsin. Yaptığımız bina 500 metre oturum alanına sahip toplamda 2 bin metre kare alan içerisinde.

Daha rahat ve daha rahat bir ortamda hizmet vereceğiz. Ayrıca biz seçildiğimiz günden beri eğitime çok önem veriyoruz. Eski binamızda ne eğitim verebilecek bir yerimiz veya bir toplantı salonumuz yoktu. Burada 300 kişilik, 200 kişilik ayrı ayrı toplantı salonumuz var. Burada üreticilerimize her türlü eğitimi de vereceğiz” dedi. Vali Ali Mantı, tarım ve hayvancılık şehri olan Aksaray’a yeni hizmet binasının hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Programa Vali Ali Mantı, AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı, İyi Parti Milletvekili Ayhan Erel, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, daire müdürleri, STK başkanları, çok sayıda üretici ve davetli katıldı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından ziraat odasının yeni hizmet binasının temeli atıldı. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon