Yine Aksaray’ı En İyi Şekilde Temsil Ettiler

 Gösterişleri, duruşları ve heybetleri ile her platformda köpek ırkları arasında başta Sivas kangalı olmak üzere birçok ırkın tahtını sarsan malaklılar, ırk standartlarında bir kez daha göz doldurdu.

Yine Aksaray’ı En İyi Şekilde Temsil Ettiler

Bacak ve ayak kalınlığı, büyük kafası, sarkık dudağıyla Aksaray Malaklısı unvanı ile Aksaray’a özgü olan ulusal ve uluslararası alanlarda şehrin tanıtımına büyük katkı sağlayan Anadolu Aslanı, geçtiğimiz hafta sonu Afyonkarahisar’da düzenlenen Türk Çoban Köpekleri Festivali kapsamında Yerli Irklar Irk Standartları Yarışması’nda bir kez daha unvanını tescilledi. 

Afyonkarahisar’da, Uluslararası Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen yarışmada 40 ilden malak, kangal, Anadolu çoban köpeği ve akbaş cinsi yaklaşık 300 köpek yer aldı.

Aksaray’ı, AKMADER (Aksaray Malaklı Çoban Köpekleri Yetiştirme Derneği) Başkanı Hikmet Dursun ve dernek üyelerinin temsil ettiği yarışmada özellikle malaklılar, büyük ilgi gördü.

Irk ve yaşlarına göre farklı klasmanlarda yarıştırılan köpekler, hakemler tarafından değerlendirildi.

Yoğun katılımın olduğu yarışmada malaklılar, 6-9 ay arası köpeklerin yarıştığı "yavru sınıfı" dalında iki birincilikle çifte ödül aldı. Ulusal ve uluslararası çapta büyük başarılara imza atan Aksaray Malaklı Çoban Köpekleri Yetiştirme (AKMADER) Derneği Başkanı Hikmet Dursun ve dernek üyeleri yine en iyi şekilde Aksaray’ı temsil etmiş oldu. Dereceye giren köpek sahiplerine plaket ve kupaları, Vali Mustafa Tutulmaz ile il protokolü tarafından verildi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı