“Yetim Gülerse Dünya Güler”

 Aksaray Belediyesi ve (İHH) İnsani Yardım Derneği, her Ramazan ayının 15’inci günü kutlanan “Dünya Yetim Çocuklar Günü” münasebetiyle yetim çocuklar ve ailelerine yönelik iftar programı organize etti. İftar programı öncesinde çocukları lunaparkta ağırlayan Aksaray Belediyesi, çocukları bu mutlu günde yalnız bırakmadı.

 “Yetim Gülerse Dünya Güler”

Aksaray’da bulunan yetim çocuk ve aileleri, İslam dünyasında Ramazan ayının 15’inci günü kutlanan “Dünya Yetim Çocuklar Günü” farkındalık gününde unutulmadı. Aksaray Belediyesi farkındalık gündemine dikkat çekmek için bu güne özel bir program düzenlendi.

İlk olarak yetim çocuklara lunaparkın kapını açan Aksaray Belediyesi, çocukların doyasıya eğlenerek unutulmaz bir gün yaşamalarına olanak sağladı. Belediye Başkan Vekilleri ve Belediye Meclis üyeleri çocukları bu mutlu günde yalnız bırakmadı. Aynı günün akşamında yetim çocuk ve ailelerine yönelik iftar programı düzenlendi.

“Çocuklarla Yakından İlgilendi”

Belediye Başkanı Evren Dinçer, iftar saatinden önce çocuklarla yakından ilgilendi ve yetim çocukların başını okşadı. Başkan Dinçer, “Bugün dünyanın en özel çocukları ile aynı sofrayı paylaşıyoruz” dedi. Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in yetimliği yaşadığını aktaran Başkan Dinçer, “Bu yüzden Peygamberimizin bir emaneti olarak sizleri görüyor, başımızın tacısınız diyorum. Bizde bu özel günde sizlerle olmaktan dolayı çok mutluyuz. Sadece yılın bir gününde değil her zaman yanınızdayız. Rabbim sizin yüzünüzden tebessümü eksik etmesin” diyerek Ramazan ayının hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. İftardan sonra çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Evren Dinçer, kimi çocuklarla da öz çekim yaptı.

İftar programına Belediye Başkanı Evren Dinçer, Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu, Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, 1.Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi İlker Akkaş, İdare Mahkemesi Başkanı Şenol Karadeniz, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün,  Belde Belediye Başkanları, daire müdürleri, sivil toplum örgüt temsilcileri, İl genel meclis üyeleri, Belediye meclis üyeleri ve davetliler katıldı. Belediye Basın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı