Yeşil Sahaların Sultanları Adım Adım 1. Lige

 Teknik Direktör Yatkın “Kazanmaktan başka seçeneğimiz yok”

Yeşil Sahaların Sultanları Adım Adım 1. Lige

Türkiye  Kadınlar Futbol 2. Liginde mücadele eden Hasandağ Kadın Futbol Takımı Ligde  kalan 6 maçını kazanıp Türkiye Kadın 1. Ligine yazdırmak istiyor.

Kadınlar futbol 2. Liginde mücadele eden Aksaray’ın gururu Aksaray Hasandağ Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Osman Yatkın yaptığı açıklamada “Bu sene ilk defa mücadele ettiğimiz Türkiye Kadınlar Futbol 2. Liginde puan cevtevelinde bulunduğumuz sıralamada değiliz ama kalan  6 maçımızı kazanıp Türkiye Kadınlar 1. Ligi’ne çıkacağız” dedi.

“Futbolda Şans faktörü çok önemli”

“24 maçta 44 puan toplayarak Türkiye Kadınlar Futbol Ligi’nde 5. sırada yer alıyoruz. Puan cetveline baktığımız zaman istenilen yerde değiliz” diyen Başarılı Teknik Direktör Yatkın “Futbolda şans faktörü diye bir olgu var. Bu sezon şansızlıklar bizim peşimizi bırakmadı. Çok basit golleri atamadık, çok basit maçlarda puan kaybettik. Hal böyle olunca  kalan 6 maçımızı kaznmaktan başka şansımız yok” diye konuştu.

“Bölgenin tek kadın futbol takımıyız” diyen Yatkın “Maddi imkansızlıklar içinde kızlarımız elinden gelen çaba ve gayreti gösterdi. Bu takım Aksaray’ın armasını taşıyor. Takım içinde her türlü maddi sıkıntılara rağmen tam bir uyum ve özverili bir ruh var. Geriye dönüp baktığımızda 2. Ligde güzel maçlarda çıkarmışız. Bugünün 2. Lig’de bizimle mücadele eden rakiplerimizin bir çoğu maddi ve teknik olarak bizden çok çok üstün. Bizler her maça  çıktığımızda bizden her alanda üstün olan rakiplerimize sahayı dar ediyoruz” şeklinde konuştu.

13 Nisan’da kendi sahamızda Osmaniye temsilcisi ile karşılaşacağız” diyen Yatkın “Kalan 6 maçımızda bizleri zorlayacak takım görünmüyor. Yine de tedbiri elden bırakmıyor günde çift idmanla maçlarımıza hazırlanıyoruz. Bizim kalan maçlarımızı kazanmaktan başka seçeceğimiz yok” dedi.

“Sayın Valimizi 13 Nisan’da Maçımızı İzlemeye Davet Ettik”

“Mart ayı içinde İlimiz Valisi Ali Mantı’nın takımımıza verdiği desteklerden dolayı Sayın Valimize çok teşşekür ediyorum” diyen Başarılı tekenik Direktör “Allah valimizden razı olsun. Sayın Valimiz ilimize geldiği günden bu yana sporun her alanına yardımcı oluyor.  Kendisini 13 Nisan’da Dağılgan Stadymunda Osmaniye temsilcisi ile oynanacak müsabakamıza davet ettik. İnşallah Sayın Valimizi o gün müsait olurlar, bizleri onurlandırırlarsa çok mutlu oluruz” dedi.Harun Atalay

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon