“Yerli Esnafı Yaşat Ki Şehrin Yaşasın”

 Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Aksaray Ticaret Borsası ortak yaptığı yazılı açıklama ile şehrimizin insanlarını yerli esnafımızdan ve mağazalarımızdan alışveriş yapmaya davet etti.

 “Yerli Esnafı Yaşat Ki Şehrin Yaşasın”

Türkiye genelinde birçok il ve ilçede bu tür davetlerin başladığını ve insanların yerli firmaları desteklemek ve ahilik kültürünü yaşatan esnafların ayakta kalmalarını sağlamak adına atılacak adımların önemine vurgu yapan ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş ve Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray’ın yerli esnafından ve işletmesinden oluşan, market, mağaza, konfeksiyonlara yönelerek milli ve yerli duruşu sahiplenme zamanının geldiğini belirtirlerken yapılan yazılı açıklamanın devamında;  “ Ülkemiz genelinde son yıllarda hızla artış yaşanan büyük mağaza zincirleri, alışveriş merkezleri ve indirim mağazaları yerli esnaflarımızın büyük zarar etmelerine ve bir çok esnafımızın kepenk kapatma düzeyine gelmesine sebep olmuştur.

Maalesef Dünya’nın hiçbir yerinde olmadığı gibi ülkemizde de işletmelerin birden fazla şube açma yasağı bulunmadığından dolayı bu tür mağaza ve alışveriş merkezlerinin önüne geçilememektir. Burada yapılması gereken ve atılması gereken en büyük adımlar halkımıza ve vatandaşlarımıza düşmektedir. Bizler bu zamana kadar Yerli ve Milli ürünlerin önemini her alanda her platformda dile getirdik fakat bu çağrımız artık açık ve nettir. Aksaray’ın Yiğit, Mert, Dürüst İnsanlarından isteğimiz şehrimizin esnafından ve işletmecilerinden oluşan marketlerden ve mağazalardan alışveriş yapsınlar. 2019 yılında içinde yapmamız gereken en büyük Sosyal Sorumluluk bu olacaktır.

Dünya genelinde yaşanan Ticaret savaşları neticesinde maalesef ekonomimizde ve ticaret hayatımızda olumsuzluklar meydana gelmekte Dünya, küçüklerin kaybettiği büyüklerin ise kazandığı bir ortama doğru sürüklenmektedir. Bizler bu tür ortamda Aksaray’ın en az zararla bu süreci atlatması için çalışarak esnaflarımızın ayakta kalmalarını ve ticaret savaşlarına yenik düşmemeleri için mücadele edeceğiz. Bu mücadele sadece Ticaret ve Sanayi Odasının, Ticaret Borsasının veya Sivil Toplum Kuruluşlarımızın mücadelesi değil bu şehrin ekmeğini yiyen, suyunu içen, parasını kazanan 400 Bin insanımızın mücadelesi olacaktır. O zaman Ticaret ve Sanayi Odamız ile Ticaret Borsamızın #Yerel Esnafı Yaşat ki Şehrin Yaşasın diyerek çağrımıza tüm halkımızı davet ediyoruz. Biz Çalışacağız Aksaray ifadelerine yer verdi. ATSO Basın

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon