Yeni Adli Yıl Başlıyor

 Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil sona ererken, yargılamalara Pazartesi günü itibarıyla devam edilecek.

Yeni Adli Yıl Başlıyor

20 Temmuz'da başlayan adli tatil boyunca adliyelerde görev yapan nöbetçi mahkemeler, tutuklusu olan ve acil nitelik taşıyan davalara baktı. Diğer davalara ise yeni adli yıla kadar ara verildi. Yüksek yargı organları Danıştay ve Yargıtay’da da bu süreçte nöbetçi heyetler görev yaptı. Anayasa Mahkemesi ise adli tatil kapsamında yer almadı.

Darbe Davaları Da Devam Edecek

Fetullahçı Terör Örgütü'nce (FETÖ) gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası yakalanan sanıkların davalarına da kaldığı yerden devam edilecek.

Baro’dan Adli Yıl Açılış Töreni

2 Eylül 2019 Pazartesi Günü Saat 09: 00’da Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı ve Aksaray Baro Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Milli İrade Meydanı Atatürk Anıtı önünde 2019 – 2020 Adli Yıl açılış töreni gerçekleştirilecek. Haber: Bayram Aksu

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı