Vali Mantı Gazetecilerle Buluştu

 10 Ocak çalışan gazeteciler günü münasebetiyle Aksaray Valisi Ali Mantı bir otelde Aksaray’da görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldi.

Vali Mantı Gazetecilerle Buluştu

Sohbet ortamında gerçekleştirilen toplantıda Aksaray Valisi Ali Mantı yaptığı açıklamada “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Neticede gerçekten zorlu şartlar altında siz de bir kamu hizmeti yapıyorsunuz. Bütün basın emekçilerinin özverili çalışmalarını Aksaray’da takdirle izliyorum. Aksaray'ın yerel ve ulusal medya temsilcileri basın ahlak kuralları içerisinde toplumu bilgilendirme ve haber alma özgürlüğüne önemli katkılarda bulunuyorlar, bulunuyorsunuz” dedi.

Şeffaflık Vurgusu Yaptı

Şeffaflık vurgusu yapan Vali Mantı, “Devletin kapıları hepinize sonuna kadar açıktır. İstemiş olduğunuz her türlü bilgi ve belgeyi sizlere kurum amirlerimiz rahatlıkla ulaştırabilir. Neticede haber yaparken karşı taraftakilerin de bir insan olduğunu unutmayarak ve biraz daha toplumun duyarlı olduğu konulara karşı hassas davranarak haberlerinizi yapmanızı sizlerden istirham ediyorum” diye konuştu. Mantı “Ben 30 yılı aşkınlık idarecilik görevimde iki aydır Aksaray’dayım. Anadolu'nun bu güzel ve nezih ilinde sizlerle birlikte alışarak, birbirimizin varsa eksiklerini tamamlayarak görev süresi boyunca ilimize en güzel hizmeti verip bir gün buralardan geçerken tekrar bu şehrin içine girip sizlerle hasbıhal edip bir çay içmek için, güzel iş ve icraatlar ve anılarla anılmak isterim” ifadelerini kullandı. “30 yıllık idarecilik görevi süresince görev yaptığım ülkemin birbirinden güzide illerinde ve ilçelerinde gerçekten çok güzel dostluklarımız oldu” diyen Vali Mantı, “Gazeteci arkadaşlarla aramız her daim iyidir. Zaman zaman tabii ki fikir ayrılıklarımız olabilir, olaylara bakış acılarımız farklı olabilir ama önemli olanın toplumun duyarlı olduğu konularda hep birlikte hareket etmemiz gerektiği kanısına inanıyorum ve sizin de bu konularda hassas olduğunuzu biliyorum” şeklinde konuştu.

Hatıra Fotoğrafı Çektirdiler

Vali Ali Mantı’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü buluşmasına Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altındağ, Garnizon Komutanı Albay Fuat Anık da katıldı. Gazetecilerle sohbet eden Ali Mantı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle hazırlattığı hediyeleri gazetecilere takdim etti, ardından gazetecilerle bir de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon