Vali Aydoğdu “Dünyanın Gittiği Yere Bizim’de Gitmemiz Gerekiyor”

 “Ya Değişirsiniz Ya Da Yok Olup Gidersiniz”

Vali Aydoğdu “Dünyanın Gittiği Yere Bizim’de Gitmemiz Gerekiyor”

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Aksaray Ticaret Borsasını ziyaret ederek, Borsa Başkanı Hamit Özkök’ten ATB’nin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ticaret Borsası Meclis Salonu’nda bir konuşma yapan Vali Aydoğdu “Bizim burada yapmamız gereken, el birliği ile Aksaray’ın ve çocuklarının geleceği için çalışmaktır. Bundan sonraki hayatımızı gelecekte geçireceksek geleceği tasarlamamız gerekiyor. Bugün teknoloji ile entegre olamayan hiçbir sistemin, hiçbir insanın ayakta kalması mümkün değil. Bugünkü çocukları, bugünkü sosyolojiyi, neler istenildiğini analiz edemez ve bunları yönlendiremezsek yaptığımız hiçbir işin anlamı ve değeri kalmıyor. Bugün çok bilgili olmak hiçbir anlam ifade etmiyor.  Günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolay. Peki değerli olan ne? Aldığınız bilgiyi işleyebiliyor musunuz? Bilgiye katma değer katabiliyor musunuz?  O bilgiyi anlamlandırabiliyor musunuz? O zaman o bilginizin anlamı oluyor” dedi. Aydoğdu “Pandemi sürecinde bildiğimiz her şey alt üst oldu. Pandemi sürecinde wifi olmasaydı insanlar bir birine girerdi. İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte dünya artık bir küçük köydür. Bizim dünyanın birçok ülkesindeki üreticiler ile bizim rekabet edebilme özelliğimiz olmalı. Eğer rekabet edemezsek, yok olup gideriz” ifadelerini kullandı.

“İtilafın Olduğu Yerde Bereket Olmaz” 

“Aksaray’daki potansiyelini hepimizin el birliği ile ortaya çıkarmamız gerekiyor, bizler farklı farklı düşünebiliriz bu farklılıklar bizim zenginliklerimiz” diyen Vali Aydoğdu “Batılı bir bilge diyor ki ‘Ben kendimle aynı düşüncelere sahip birisi ile sohbet etmektense aynaya bakar kendi kendimle sohbet ederim.’ Biz aynı düşünmek zorunda değiliz. Aynı düşünmediğimiz için güzeliz. Ben Hamit Başkan’a dönüşmeyeceğim. Hamit Başkan bana dönüşmeyecek. Bizler tabii ortamımızda güzel dönüştüğümüz zaman fıtratımız, tabiatımız yok olur. Ayrılıklar gayrılıklar olabilir ama bizim ana hedefimiz olmalı. Nedir o ana hedef Aksaray’ın gelişimi” diye konuştu.

Vali Aydoğdu “Şunu samimiyetle ve üzülerek söylüyorum Nevşehir 6 -7 milyon turist ağırlıyor. Aksaray’ın bir özelliğini söyleyeyim sizlere, orada sadece peri bacaları var, burada tarım, sanayi, turizm ve kültür var. Selçuklulara başkentlik yapmış, her tarafında tarihi dokuları var. Tek bir şeye ihtiyacımız var. Bu kadim şehirde birlik ve beraberlik içinde katma değer ürettiğimiz zaman bu şehrin marka değeri yükselecek. Bu şehrin marka değeri yükseldiği zaman bu şehrin arazileri de değer kazanacak. Evlerdeki paralar da değer kazanacak. Borsa da değer kazanacak. Onun için benim sizden istirhamım Aksaray’daki işleri eleştirelim. ‘Şu da yapılsaydı, bu da olsaydı’ diye iş konusunda önerileri konuşalım. Hep birbirimizi bu konuda teşvik edelim. Ben şuna inanırım, iki kişi bir yerde samimiyse üçüncü Allah’tır. Cenabı Allah’ın rahmeti ve bereketi, ihtilafın olduğu yerde olmaz. Bizler birbirimizi sevmek zorunda değiliz. Keşke sevsek ama birbirimizi saymak zorundayız. Aksaray’da bir vatandaş taş üstüne taş koyarsa başımızda yeri var. Evliya Çelebi ne demiş Aksaray için ‘Şehr-i Süleha’ iyi insanların olduğu, kötü insanların barınmadığı yer. Bu Şehr-i Süleha’nın tarihten gelen kodlarını el birliğiyle yeniden hayata geçirmemiz gerek” ifadelerini kullandı.

“Birbirimizi İşimizle Eleştireceğiz” 

“Biz birbirimizi eleştireceğiz ama işlerimizi eleştireceğiz” hatırlatmasında bulunan Vali Aydoğdu “Bizim hayalimiz Aksaray olmalı. Burada Hamit Başkan 20 yıl da başkanlık yapsa geriye hikâyeleriniz kalıyor. Ne yaparsanız yapın unutuluyorsunuz. Önemli olan görev süremiz boyunca gönül insanı olabiliyor muyuz? Kapınıza gelen insanlarla sohbet edip bir çay içebiliyor musunuz? Arkanızdan söylenecek güzel sözler bırakabiliyor musunuz? İşte bütün kazancımız karşımızdaki insana hissettirdiklerimiz. İnsanlar bunu ömür boyu unutmuyor” dedi. 

“Kardeş Aile Projesini Başlatıyoruz” 

“Aksaray’da Kardeş aile projesi başlatıyoruz” diyen Vali Aydoğdu  “Aileleri varlıklı insanlara dağıtıyoruz. Hamit Başkan’ımız biz teklif etmeden 300 ailenin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağının sözünü verdi. Kendisine bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün burada yapılan çalışmaları gördüm ve hayran kaldım. Ticaret Borsasının başarılı çalışmalarından dolayı Başkan’ın nezdinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Dış Havzalardan Su Gelmesi İçin Gerekirse Çiftçilerimizden Para Toplayabiliriz” 

ATB Başkan Hamit Özkök de Vali Aydoğdu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek  “Sayın Valimizin birlik ve beraberliğe verdiği önem ortada. Biz de hep, ‘Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır’ düsturuyla çalışmaya gayret ediyoruz. Sayın Vali’min koordinasyonu ve önderliği ile doğru projelerle ilimiz tarımına katma değer kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Baş başa verirsek taş yerinden kalkar. Sayın Valim Aksaray’a gelmeden teşhisi koymuş. İnşallah Aksaray’ı el birliği ile uçuracağız. Bizim çiftçimiz gelişim ve değişimi her zaman takip ediyor. Bölge çiftçilerimiz inadına üretim yapıyor. Bin 230 ton günlük süt üretimi başta olmak üzere yonca, mısır, pancar ve etimiz dünya kalitesini yakalamış ürünlerimizdir. Bizim en önemli sorunumuz su. Aksaray’a dış havzalardan su getirmemiz gerekiyor” diyerek sorun tespiti gerçekleştirdi.

Başkan Özkök, Kızılırmak’tan Aksaray’a suyun getirilmesinin elzem bir konu olduğunu belirterek “Aksaray’ın tek sorunu su. Abdulhamit Han’ın projesi olan Kızılırmak’tan ilimize gelecek su, Aksaray’ın tarımda şahlanmasına yardımcı olacak. Bu suyun mutlaka ilimize gelmesi için yaptığımız çalışmalarla Bakanlığımız ilgileniyor.  Bu suyun buraya gelmesi için destekleriniz bizim için çok önemli. Bu konuda desteklerinizi ilimiz çiftçileri adına sizden talep ediyoruz. Bu proje için gerekirse çiftçilerimiz devlete yük olmamak adına maddi destek bile sağlamaya hazır” şeklinde konuştu.  Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı