Vali Ali Mantı: “Herkes Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmeli”

 Aksaray Valisi Ali Mantı, kamu kurum ve kuruluşları müdürlerinin katılımı ile değerlendirme toplantısı düzenledi.İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Vali Ali Mantı; kamu kurumları arasındaki koordinasyonun en üst düzeyde sağlanacağını belirterek; herkesin üzerine düşen mesuliyetin gereğini en güzel şekilde yerine getireceğini, Aksaray’da işbirliği ve koordinasyonun iyi durumda olduğunu söyledi.

Vali Ali Mantı: “Herkes Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmeli”

Yürütülen hizmetlerin verimliliği açısından bir araya gelerek, kaynaşma, dayanışma ile birlik ve beraberliğin sağlanması açısından belirli zamanlarda bütün kamu kurumları müdürlerinin katılımı ile değerlendirme toplantıları düzenleyeceklerini aktaran Vali Ali Mantı, “Önemli olan doğru, faydalı işleri birlikte yapmaktır. Günümüzde ciddi anlama ve anlamlandırma problemi var. Bunu aşamazsak adaleti tesis edemeyiz. Onun için herkes üzerine düşen mesuliyetin gereğini en güzel şekilde yerine getirmeli, birbirimiz iyi anlamalıyız” dedi.

İşbirliği Vurgusu

Kurumlar arası işbirliğine vurgu yapan Vali Mantı resmi yazışmaların yapılması ile ifa edilen görevlerin tamamlanmadığını önemli olanın yazılan yazının takibi ve neticelendirilmesi olduğunu söyledi.Etkin ve verimli çalışmanın önemini kaydeden Vali Mantı konuşmasında, “Aksaray’da belli bir durum oluşmuş, belli bir yönetim tarzı var. Biz de bunların üzerine bir şeyler koyabilirsek ilerde de buradan gittiğimiz zaman hayırla yâd edilebilirsek bizim için ne mutlu “ diye konuştu.

“Kamu Düzeni Ve Kamu Güvenliği İçin Hepimize Görev Düşüyor”

Vali Mantı kamu hizmetlerinin doğru bir şekilde yapılmasının önemine dikkat çektiği konuşmasında, “Adalet, yükseköğretim ve diğer kurumlarımız ile hep birlikte bu ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin görevlileriyiz. Bizim çizgilerimiz, ayrımlarımız hukuk nezdindeki çizgiler, görev dağılımlarındaki çizgilerdir. Hepimizin hizmet ettiği yer Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve vatandaşlarımız, milletimiz, bizi biz yapan değerlerimizdir. Hepimiz onlar için çalışıyoruz. Önemli olan kamu düzenini kamu güvenliğini en güzel şekilde tesis edebilmek. Onun için hepimize görev düşüyor” ifadelerini kullandı.Yaklaşan yerel yönetim seçimleri ile ilgili de açıklamada bulunan Vali Mantı bütün kamu ve kuruluşlarının tarafsızlık ve adalet içerisinde devletin hukuk çerçevesinde yüklediği sorumlulukları yerine getireceğini bildirdi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya; Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, İdare Mahkemesi Başkanı Şenol Karadeniz, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İlker Akkaş, Vali Yardımcıları, İGM Başkanı Mehmet Tüzün, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, ilçe kaymakamları ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.Valilik Basın

 

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon