“Üretim Ve İstihdama Sonuna Kadar Destek Olacağız”

 Aksaray Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bilal Akgün ile Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mahmut Akkuş, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’ü ziyaret etti.

 “Üretim Ve İstihdama Sonuna Kadar Destek Olacağız”

Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ise yaptığı açıklamada; “Biz gerek şahsi işlerimiz gerekse başında bulunduğumuz Aksaray’ın en büyük STK’larından olan Aksaray Ticaret Borsası olarak her zaman üreten ve istihdam sağlayanlara destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıllarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile başta Aksaray İŞKUR Müdürlüğü ile birçok projede beraber hareket ederek istihdama katkı sağlamaya çalıştık. Bu günden sonrada aynı gayret v çaba ile istihdam ve üretim için tüm projelerin içerisinde olacağız” dedi.

Yeniden Yapılandırılan Genel Sağlık Sigortası ve Sosyal Güvelik Kurumu Prim Borçları için Yapılandırma sürelerinin uzatıldığı belirten SGK Müdürü Akgün, yaptığı açıklamada; 7143 Sayılı Kanuna göre SGK’ya sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödemeyen ve bu  nedenle yapılandırmaları bozulanlara 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları durumunda yapılandırma haklarının devam edeceğini belirtti.

İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş ise İŞKUR olarak kısa çalışma ödeneği, aktif işgücü programları, İŞKUR teşvikleri ve bilhassa ikinci 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan çocuk işçiliği ile mücadele kapsamında bilgilendirmede bulundu. Borsa Basın

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon