Üreticiler Aksaray’a Et Ve Süt Kurumunu Geri İstiyor

 Aksaray’da 2 ay boyunca hayvan kesimi yapan Et ve Süt Kurumu’nun kesimi durdurması üzerine hayvan kesimlerinde sıkıntı yaşayan üreticiler Et ve Süt Kurumu’nun yeniden Aksaray’da kesime başlamasını istiyor.

Üreticiler Aksaray’a Et Ve Süt Kurumunu Geri İstiyor

Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Et ve Süt Kurumu’nun 3 ay önce Aksaray’da kesime başladığını son 1 aydır da kesimi durdurarak Aksaray’dan ayrıldığını belirterek, üreticiler olarak Et ve Süt Kurumu’nun yeniden kesime başlamasını istediklerini söyledi.

Hayvancılık sektöründe özel kesimlerin son derece alt seviyede ilerlediğini ve üreticilerin kesimlerini daha karlı ve kazançlı olması için Et ve Süt Kurumu’na kestirdiğini belirten Başkan Kayan, “Devletimiz üreticilerimize yardımcı olmaya çalışıyor ama sektör gerçekten büyük bir sıkıntıda. Devletimizin verdiği destek bile şu anda bizim üreticimize yetersiz kalıyor.

Bir in evvel et fiyatlarının ve kesimlerin normale dönmesini istiyoruz. Piyasada Et ve Süt Kurumu 29’a kesiyor, ama normalde 24-25 lira arasında kesiliyor hayvanlarımız. En azından kesimlerimiz 29 gibi bir rakamlara ulaşırsa, ya da Et Balık Kurumu’nun daha çok kesmesinden dolayı piyasa bir rahatlama elde edecek. Zaten etin maliyeti şu anda 33-34 lira. Şu anda bile bu fiyatta zarar ediyoruz. Daha çok zarar etmemek için Et ve Süt Kurumu’nun Aksaray’a gelmesi lazım. 2-3 haftadır kesimi durdurdular. Burada kesilmiyor şu anda ve üreticiler olarak Et ve Süt Kurumu’nun geri gelmesini ve kesime başlamasını istiyoruz” dedi.Haber: Harun Atalay

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı