Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Yıldönümü Kutlandı

 Aksaray’da Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törende geçiş yapan polis korteji herkesi gururlandırdı.

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Yıldönümü Kutlandı

10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü yıl dönümü nedeniyle Aksaray 15 Temmuz Milli İdare Meydanı’nda tören düzenlendi. Gerçekleştirilen törende dereceye giren öğrenciler polis şiirleri okurken, polis tören korteji herkesi gururlandırdı. Başarılı olan polis memurlarına teşekkür plaketlerinin verildiği törende bir konuşma yapan Vali Ali Mantı, “Polis dendiği zaman kamunun menfaatlerini koruyan, hak, hukuk ve adaleti koruyan milletin bağrından çıkmış evlatlarımız bizlerin evlatları anlaşılıyor. Polis gerçekten zor şartlarda görev yapıyor. Ancak polis görevini yaparken son derece zor şartlar altında çalışıyor. İster İç Anadolu’da, ister Batı’da, ister Doğu’da. Görev ifa ederken ciddi sıkıntılarla karşılaşmaktadır. Bu sıkıntıları bertaraf etmek de başta idareciler ve halk olarak bizim elimizde” diye konuştu.

“Onur Ve Gururunu Yaşıyoruz

İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ise, “Vatandaşlarımızın huzuru, bizim mutluluk ve huzurumuzdur. Vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin sağlanması, hukukun üstünlüğü ve devlet otoritesinin temin edilmesi için her şart altında mesai merhumu gözetmeksizin büyük bir özveri ile görev yapan emniyet teşkilatımızın 174’üncü kuruluş yıl dönümü aziz ve necip büyük Türk Milleti ile kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Aksaray Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz merkez ve ilçelerimizde özellikle geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizi tehdit eden uyuşturucuyla mücadele, kaçakçılık, organize suçlar, mala ve şahsa karşı asayiş suçlarının aydınlatılması ve olay faillerinin yakalanmasında ekiplerimiz çok büyük başarılar elde ederek suç faillerinin adli makamlara sevkini sağlamışlardır” dedi.Konuşmaların ardından polis tören korteji çarşı merkezinde sirenler işliğinde geçiş yaptı.

Törene, Vali Ali Mantı, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Fuat Anık, Şehit Önder Güzel Polis Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, Cumhuriyet Başsavcı İbrahim Cansever, Adalet ve Yargı Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı, MHP İl Başkanı Mustafa Çölkesen daire müdürleri, STK başkanları ve çok sayıda polis memuru ve vatandaş katıldı. Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı