Türemiş Engelli Hemşehrilerimiz En Doğal Haklarından Mahrum Kalıyor

Engelli Anneleri Türemiş'ten Yer İstedi

Türemiş Engelli Hemşehrilerimiz En Doğal Haklarından Mahrum Kalıyor

31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş down sendromlu çocukları ve ailelerini ziyaret etti.

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş'in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren down sendromlu çocukların anneleri  "Bugüne kadar bizlerle ilgileniyormuş gibi reklam kokan hareketler yaptılar. Bizlere yardımcı oluyormuş gibi davrandılar. Kendilerine göre bir takım sosyal etkinlikler yaparak boy boy resim çektirdiler. Ama bizim çocuklarımız ve bizim sorunlarımız ile ilgilenmediler" açılmasında bulundular.

 

 

"Engelli Annelerin Feryadı Biz Reklam Kokan Hareketler İstemiyoruz"

Bir engelli annesi babası olmanın zorluğunu anlatan anneler "Bizim bir derneğimiz var. Derneğimizin başkanının da yavrusu engelli. Allah ondan razı olsun. Kendi çabalarıyla bizim sesimiz, elimiz, kolumuz oluyor. Buraya bizleri ziyaret gelen siyasiler ve bir önceki dönem Belediye Başkanı kameralar karşısında yaptı şovunu. Bir yemek verdi, boy boy fotoğraflar, haberler ama gerisi yok" dedi. Anneler "Şimdi bakıyoruz birçok proje açıklıyorlar. Bizleri düşünen kimse yok. Hali hazırda olan birçok projeye ilave, yok kadın aktivite merkezi, yok engelli parkı. Bizim bunlara değil eğitim alınacak alanlara ihtiyacımız var. Geldiler buradan haber yaptırdılar engelli parkı istiyoruz dediler diye. Yok, öyle bir şey. Bizim bir yerimiz yok, çocuklarımızın eğitim alacak bir yerleri yok" ifadelerini kullandı. Bu talepleriyle ilgili "Defalarca belediyenin kapısını çaldık" diyen anneler "Ama sesimizi duyuramadık. Bir engelli annesinin butik dükkânında çocuklarımız eğitim alıyor. Derdimizi kimse dinlemiyor. Tek umudumuz sizlersiniz. İnşallah Başkan olursanız bizleri unutmayın" şeklinde konuştu.

 

"Şov Değil Hizmet Getireceğiz"

 

Down sendromlu ailelerin serzenişini dinleyen İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Türemiş "Gördüğüm manzara karşısında çok üzüldüm. İnanın istekleriniz sizlerin en doğal hakkı. Zamanın neler getireceğini bilemeyiz. Hepimiz engelli, hepimiz engelli anne ya da baba adayıyız.

Allah nasip eder, sizlerin de desteği ile seçildiğim ilk günden itibaren sadece burası için değil, İlimizdeki Tüm engelli hemşerilerimiz ve aileleriyle çok farklı bir çalışmamız olacak.

Öyle kameralar karşısında olmayacak. Buradan söz veriyorum. Her ihtiyacınız bir şeklide karşılanır. Önemli olan zamanında ve düzenli yapılan hizmettir. En doğal haklarınızı sizlere temin edeceğim" dedi.Haber: M. Erhan Bölükbaş

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı