Türemiş “Bu Millet Laf Değil İcraat Bekliyor”

Tek aday listesi ile gidilen 2. Olağan İl Kongresi’nde mevcut İl Başkanı Özhan Türemiş yeniden seçilerek güven tazeledi.

Türemiş “Bu Millet Laf Değil İcraat Bekliyor”

İyi Parti Aksaray İl Teşkilatı 2. Olağan Kongresi’ni Yaptı.

İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu “Ak Parti İktidarı Artık Milletin Derdine Derman Olamıyor”

Koronavirus salgını tedbirleri çerçevesinde özel bir salonda gerçekleştirilen İYİ Parti Aksaray 2. Olağan İl Kongresi’ne İYİ  Parti İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Milletvekili Ayhan Erel, İYİ Parti ilçe ve belde teşkilat başkanları, çok sayıda parti üyesi ve delegeler ile siyasi parti il başkanları ve davetliler katıldı.

Türemiş “Kısa Zamanda Çok Başarılı İşleri, Hep Birlikte Gerçekleştirdik”

İYİ Parti 2. Olağan İl Kongresinde bir konuşma yapan İl Başkan Adayı Özhan Türemiş İYİ Parti İl Başkanlığı Sürecinde yapılan çalışmalar hakkında salonu dolduran parti delegelerine hitaben yaptığı 2018 yılından itibaren İYİ Parti’nin Aksaray’da sürekli yükseliş gösteren bir başarı grafiği çizdiğini söyledi. Türemiş “Ben ve yol arkadaşlarımız zorlu bir süreci hep birlikte aşarak ilk olarak 2018 Haziran Ayı genel seçimlerinde milletvekili adaylarımızla baskıların gölgesinde çalıştık. 24 Haziran  2018’de Aksaray’dan Ayhan Erel vekilimizi parlementoya gönderdik. O süreci hepiniz hatırlıyorsunuz. Biz yılmadan, yorulmadan tüm yol arkadaşlarımızla kısa zamanda  tüm baskılara rağmen teşkilatımız ve İYİ Parti’ye gönül veren hemşerilerimiz ile zoru başardık. Yorulmadan yeniden toparlanarak 2019 yılı Yerel Seçimlerine hazırlandık. Genel Başkanımızın ve parti teşkilatımızın teveccühü ile 2019 Mart Yerel seçimlerinde Aksaray Belediye  Başkanı Adayı oldum. Yine Parti Teşkilatımız ile yoğun bir çalışma temposunda tüm imkanlarımız ile yerel seçimlerde Aksaray’da hiçbir belediye Başkanı adayının yapmadığı çalışmaları yaptık. 48 mahallede toplantılar gerçekleştirdik. ‘Sıkmadığımız el, girmediğimiz gönül kalmayacak’ sloganımız ile güzel bir seçim çalışması yaptık. Aksaray’ın daha iyi bir standarta kavuşması için mimar, mühendis ve şehir plancılardan oluşan ekibimiz ile projeler hazırlatıp hemşerilerimizle projelerimizi paylaştık. 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonunda Millet İttifakı ile girdiğimiz ortak seçimde % 18.30 yani yaklaşık 21 Bin oy aldık. Bu süreçte bizimle omuz omuza çalışan tüm teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“5 Ay Sonra Yeniden Görev Tebliğ Edildi”

“5 Haziran  2019 da Teşkilat Başkanımız Koray Aydın Bey’in takdirleriyle Genel Başkanımız Meral Akşener’in olurlarıyla İl Başkanlığı yeniden tarafıma tebliğ edilmiştir” diyen Türemiş “5 aylık aranın ardından yeniden teşkilatımızı şekillendirdik ve 22 büyüğümüzden oluşan Yüksek istişare heyetindeki abilerimiz ile her ay çok verimli toplantılarımızı gerçekleştirdik. 24 Mart 2020’de yapacağımız olağan il kongremizi pandemi nedeni ile erteledik. Bu süreçte internetten canlı olarak olağan yönetim kurulu toplantılarımızı gerçekleştirdik.  Ülkemizin normalleşme sürecine geçmesi ile birlikte İl Divan Kurlumuz ile aldığımız karar sonucu kongremizi 21 Haziran’da gerçekleştirmek için karar aldık.  İl kongremizin Aksaray’a ve Ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum ve tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadedelerini kullandı.

Milletvekili Erel Artık Sırtımızı Sıvazlama Dönemi Biti

İYİ Parti Aksaray 2. Olağan Kongresi’nde AK Parti siyasetini eleştiren Milletvekili Ayhan Erel de “Çok zor şartlarda, milletin bize selam vermekten çekindiği, aynı karede olmaktan korktuğu ortamda, bizimle beraber oldunuz. Bizimle beraber yol yürüdünüz. Hepinizin ellerinden, alınlarından öpüyorum. İyi ki varsınız. AK Parti’nin korku duvarlarını, ağlarını birer birer yıkma  cesaretini gösterdiniz. Hz. Ali’nin cesaretini, Hz. Ebu Bekir’in sadakatini,  Hz. Osman’ın şehadetini gösterdiniz” diye konuştu.

“Bu Aksaray Size Ne Yaptı?”

“18 yıl önce AK Parti’nin Aksaray için vadettiği  güzel hayallere hepimiz inandık” diyen Milletvekili Erel  “Bunlar bize herhalde yalan söylemezler diye inandık. Bize demiryolu sözü verildi, geldi mi demir yolu? Gelmedi. Gelecek mi?  Gelmeyecek.  Defalarca söyledim ‘Şu Organize Sanayi Bölgesi için elzem olan Kara tren bari gelsin’ diye cevap yok. Havaalanımızın yüzde 75’i  yapılmıştı AK Parti iktidara geldi, yatırım programından çıkartıldı. Bizim, Bayburt Gümüşhane’nin toplam nüfusu Aksaray’ın yarısı kadar değil, oraya yapıldı. İçilebilir suyumuz aktı mı? Hayır. Aksaray’ın çeşmelerinden akan suyu içmeyi bir kenara bırakın, ‘abdest almak caiz değil’ diyorlar. Ya bu Aksaray size ne yaptı? İfadelerini kullandı. Milletvekili Erel “Ben bunları söylemekten kaçmayacağım. Onlar yapmazlarsa güneşin doğuşu yakındır. Bunları İYİ Parti iktidarında yapmak boynumuzun borcu. Artık sırtımızı sıvazlama dönemi bitti. Bizim eleştirilerimiz siyasi iradeye. Sahipsiz Aksaray halkı uyandı. Yapılan ilk seçimlerde  her gün kan kaybeden AK Parti’nin sonu gelmiştir” şeklinde konuştu.

“Bu İktidar Artık Memleketin Derdine Derman Olamıyor”

İstanbul Milletvekili İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu da yaptığı konuşmada “Siyaset millete hizmet için yapılan bir araçtır. Siyasete nasıl başladıysanız öyle bitirirsiniz. Bu millet sizi asla unutmaz. Bu vatan şehitlerin, garip gurebanın, vefakar bir neslin yoklukla bize bıraktığı bir vatan. Biz 83 milyonluk kocaman bir aileyiz. Devlet siyasi bir baba niteliği taşır babalar evlatlarını ayırt etmez. Sayın Cumhurbaşkanı bilirse, siyasi sorumluk; vatanı ana bilmiş, siyasi iktidarı baba görmüş milleti ciddiyetle sarıp sarmalamak, size oy veren vermeyen bu millete babalık yapmaktır” dedi.  “Sizler 2002’de bize söz verdiniz. İktidar bize dedi ki ‘Siz bu devlette, vatan bildiğimiz bu topraklarda hiçbir vatandaşımız hiçbir şeyden endişe etmeden adaletli bir devlet bulacak’. Bir çok konuda söz verdiniz. Bize hayalini kurdurduğunuz ama sözünü tutmadığınız bir çok sözün artık kürsüsünü biz kurduk” diyen Milletvekili Ağıralioğlu “Siyaset kürsüde konuşmaktan, söz vermekten ibaret değildir. Siz bize seçimlere giderken ‘Başkan olursam damadımı bakan yapacağım’ sözünü verdiniz mi? Vermediniz. Bize seçimlere giderken ‘Şuna şuna imtiyaz sağlayacağım’ dediniz mi? Demediniz. Bize verdiğiniz bir çok sözü tutmadınız ama bize söylemediğiniz bir çok sözü tutunuz” diye konuştu. 18 yıllık iktidarda 480 milyar dolar faiz ödendiğini iddia eden Milletvekili Ağıralioğlu “Özelleştirmeden elde edilen gelirlerle ve ödedikleri faizlerle bu ülkeye dünyanın yatırımı yapılırdı. Ama yok. Her şeye bir bahaneleri var. İktidar bahane üretme mercii değildir. Bugün Aksaray’da  gerçekleştirdiğimiz 2. Olağan Kongremiz’in Aksaray’a ve ülkemize hayrılara vesile olmasını diliyorum. Güzel günler yakındır. Bu iktidar artık memleketin dertlerine derman olamıyor” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından İYİ Parti Aksaray 2. Olağan Kongresi seçimleri yapıldı. Tek liste ile seçime katılan Özhan Türemiş delegelerin tamamının oyunu alarak, yeniden İYİ Parti Aksaray İl Başkanı olarak seçildi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı