Tatil Köyü Havasındaki Bakım Merkezi Türkiye’de İlk Olacak

Türkiye’de bir ilki teşkil eden ve Aksaray sınırlarında hizmet verecek olan Narlıgöl Özel Bakım Merkezi açılışa hazırlanıyor. Sosyal aktivite, sağlık hizmetleri, bakım ve temizlik hizmetleri ile psiko  destek sağlayan Narlıgöl Özel Bakım Merkezi, uzman kadrosu ile bir ilki gerçekleştirecek. Tatil köyü konsepti ile hizmet veren tesislerin özel bakım merkezine dönüştürülmesi ile bir ilk yaşanacak. 5 bin metrekare kapalı alanda ve 10 bin metrekare açık alanda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak hizmet verecek bakım merkezi, otel ve termal tesisle birleştirilerek, bakıma ihtiyaç duyan insanlar için alışılmışın dışında hizmet sunacak.

Tatil Köyü Havasındaki Bakım Merkezi Türkiye’de İlk Olacak

5 yıldızlı tatil köyü konseptinde olmasıile diğer birçok bakım merkezinden ayrılan Narlıgöl Özel Bakım Merkezi, aileleriçin de önemli hizmetler içeriyor. Açılacak bakım merkezi hakkında bilgilerveren Narlıgöl Özel Bakım Merkezi Kurucu Müdürü Mustafa Demiray, Aksaray’danziyade Türkiye’de ihtiyaç olan bir bakım merkezini hayata geçirmenin gururunuyaşadıklarını söyledi. Merkezlerinde evdeki özenle ve tatil havasında bakımhizmetlerinin sunulacağını anlatan Demiray, “5 yıldızlı bakım merkezimizdekonforuyla kişiye evinde bulunması gereken özeni ve tatil bölgelerindearzuladıklarını yaşatırken, sunduğu psiko destek ile de eksiksiz hizmetanlayışını şiar edindik. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü de bumanada bizlere her türlü desteği sağladı. Gerek yol haritamızı çizmemiz,gerekse vereceğimiz hizmeti en üst noktaya ulaştırmamız noktasında yardımlarınıbizlerden esirgemedi. Onların de desteği ile termal bir tesisi engellilerimizinhizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

"Özel İnsanlarımıza ÖzelHizmet"

Açık ve kapalı kullanım alanlarının tamamenengellilere engelleri aştıracak donanımda dizayn edildiğini ifade eden Demiray,“Ayrıca 10 bin metrekare açık alanı olan tesisimizde engellilerimiz içinoluşturacağımız özel hobi bahçeleri, serbest dolaşım alanları ve açık havadaetkinlik imkanı olacak. Yani biz özel insanlarımızı içeriye kapatarak hizmetverecek bir merkezden ziyade, onların bahçe ortamında doğayla bütünleşereksosyal yaşamlarına katkı sunmak istiyoruz. Bu tür yerler tatil köyü adı altındahep normal insanlara hizmet vermek için inşa edilirken, biz özel insanlarımızınbu tür olanaklardan faydalanması için termal otelimizi onların hizmetinesunuyoruz. Şuanda zihinsel engelli kategorisinde özel insanlarımıza hizmetvereceğiz. Yakın zamanda ruhsal ve bedensel kısımları da faaliyete sokacağız.Toplamda 300 kapasite ile Aksaray ve bölgemize hitap edeceğiz. Sadece Aksarayve ilçelerinden değil, Türkiye’nin her tarafından misafir kabul etmekteyiz”ifadelerini kullandı.

Demiray, “Bakım merkezimizde kalacak özelinsanlarımızın aileleri için de özel bir bölümümüz olacak. Aileler merkezimizdekalan yakınları ile daha uzun günlerde vakit geçirme olanağı bulacak. Termalotelimizin bir kısmını o ailelerimiz için ayırdık. Otelimizde uygun fiyatlarladaha fazla konaklama ve merkezimizde kalan yakınları ile daha fazla zamangeçirme olanağı kazanacaklar. Yani hem merkezimizde kalan misafirimiz hem deaileleri 5 yıldızlı otel konforunda sunduğumuz bu hizmetlerimizdenfaydalanacaklar. ‘Engelleri kaldırıyoruz’ düsturu ile çıktığımız bu yoldaaileler tatil yaparken aynı zamanda engellileri ile de beraber olacaklar.Engelleri aşma noktasında ilk iş olarak engellilerle ailelerine daha uzun sürevakit geçirme olanağı sunuyoruz. ‘En büyük engel sevgisizliktir’ sözünü deburadan hatırlatarak vereceğimiz hizmetle bütün bu engellerin önüne geçmek içinçaba göstereceğiz” diye konuştu. Haber: Dilek Eyüboğlu


banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon