Taşınmazın Açık Artırma İlanı

Taşınmazın Açık Artırma İlanı

T.C. Aksaray İcra Dairesi

Dosya No: 2019/6965 Esas

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Merkez İlçesi, Ereğlikapı Mahallesi, 146 Cilt Nolu, 14434 sayfa nolu, 2212 ada 12 parselde, 671,00 m² yüzölçümlü, Arsa ana taşınmaz niteliğinde, 40/671 arsa paylı, 2. Kat, 9 bağımsız bölüm  numaralı, Mesken niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmazın üzerinde zemin +4 katlı betonarme - karkas olarak Pınardağ İnşaat Müh. Mimarlık tarafından inşa edilmiş olan apartman bulunmaktadır. Apartmanın her katında 3 adet daire bulunmaktadır. Daire 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc ve balkon bölmelerinden oluşmakta olup brüt 130m² ve net alanı ise 110 m²?dir. Odaların tabanı laminant parke ile kaplı, mutfağın tabanı ve duvarları tavana kadar fayans ile kaplı, banyo ve wc bölmelerinin tabanı ve duvarları tavana kadar fayanstır. Antrenin tabanı karo - seramik ile kaplıdır.

Odaların tavanı alçı - kartonpiyer yapılı, duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı ve duvar kâğıdı ile kaplanmıştır. İç kapılar Amerikan panel kapı, pencereler ve balkon kapısı pvc doğramadır. Daire ferdi doğalgazlıdır. Mutfak dolabı vardır. Binada asansör vardır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. Daire asansörden inince sol kolda konumlu güney - batı cephelidir. Kat irtifakı kuruludur.

Taşınmaz parsel Aksaray Belediyesi İmar planı içerisinde bulunmakta olup Konut sahasında ayrık nizam 5 kata müsaadeli Taks (Taban Alanı Katsayısı): 0.40, Kaks (Katlar Alanı Katsayısı): 2.20, 1458. sokak (10 metrelik yol) cepheli ara parsel konumunda bulunmaktadır.

Mevki olarak 10 / Turgut ÖZAL bulvarına 60 metre, Mehmet Akif ERSOY ilkokuluna 135 metre ve Ereğli Kapı Mahallesi Acem sokağı camisine 167 metre mesafede bulunmaktadır. Çevrede yapılaşma oldukça yoğundur. Eğitim, sağlık kuruluşları ve alış veriş merkezlerine yakındır. Elektrik, su ve kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Taşınmazın Tam hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu  : Var   

Takdir Olunan Kıymeti: 250.000,00 TL        

KDV Oranı      : % 1

Kaydındaki Şerhler:  Yönetim Planı: 10/10/2018

1. Satış Günü   : 10/02/2020 günü 11:10 - 11:15 arası

2. Satış Günü   : 06/03/2020 günü 11:10 - 11:15 arası

Satış Yeri         : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6965 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı