Tarım Bakanı Pakdemirli’nin Aksaray Programı Belli Oldu

 Çiftçiye Umut Veren Ziyaret

Tarım Bakanı Pakdemirli’nin Aksaray Programı Belli Oldu

 

Aksaray genelinde önceki hafta yaşanan dolu ve sel baskını neticesinde yaklaşık 30 milyon lira  zarara uğrayan çiftçilerin yarasını sarmak üzere kente gelecek olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin programı netleşti. 

 

Bakan Pakdemirli, AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz’ün, Aksaray’da son günlerde yaşanan kötü hava şartları nedeniyle mağdur olan çiftçilerle ilgili hasar tespit çalışmaları sonrası belirlenen sıkıntıları iletmesi ardından planlanan bir dizi program çerçevesinde, 23 Temmuz Salı günü kente gelecek.

Üreticilerle Bir Araya Gelecek

Pakdemirli’nin kentte ilk durağı Valilik olacak. Valilik ziyareti ardından AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek olan Pakdemirli, beraberindeki heyetle SÜTAŞ A.Ş, Altuntaş Silo Hububat Silo Üretim ve İmalat Yeri, Ağaçlı Silo Hububat Silo Üretim ve İmalat Yeri’ni ziyaret edecek.

 

Programın devamında Ağaçlı Melendiz Otel’de Tarım ve Orman Sektörü İstişare Toplantısını gerçekleştirecek olan Bakan Pakdemirli akşam yemeğinde kanaat önderleriyle bir araya gelecek. Yemeğin ardından Bakan Pakdemirli Ankara’ya hareket edecek.

Yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle zarar gören çiftçiler için Aksaray Valiliği ve Ziraat Odası Başkanlığı bir çalışma yaparak hasar tespitinde bulunmuş, yapılan çalışmalarda çiftçinin yaklaşık 30 milyon lira zararı olduğu tespit edilmişti.  Haber: Harun Atalay

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı