Taekwondo Analig’de 11 İlden 162 Sporcu Yarışıyor

 11 İlden 83 bayan, 79 erkek toplam 162 sporcunun katıldığı Taekwondo Anadolu Yıldızları Ligi Aksaray’da başladı.Atatürk Spor Salonunda düzenlenen müsabakalar için açılış töreni düzenlendi.

Taekwondo Analig’de 11 İlden 162 Sporcu Yarışıyor

Törene Vali Ali Mantı, Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan ve illerden gelen sporcular katıldı.

Vali Ali Mantı yaptığı konuşmasında; müsabakaların Aksaray’ın ev sahipliğinde yapılmasından memnuniyet duyduklarını söyledi. Sporun insan hayatındaki önemini vurgulayan Vali Mantı: “Ülkemizde spor geliştikçe, sağlık harcamaları azalıyor.

Eğitimde, kültürde ciddi ilerlemeler oluyor. Aksaray’daki müsabakaların dostluk içerisinde geçmesi temenni ediyorum”dedi.Vali Ali Mantı düzenlenen müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyalarını vererek sporcuları başarılarından dolayı tebrik etti.

Vali Ali Mantı’ya Ziyaret

Spor organizasyonu kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan beraberinde Taekwondo Milli Antrenörü Milli Hakem Salih Çelik ve Milli Antrenör Kenan Tokmakoğlu ile birlikte Vali Ali Mantı’ya ziyarette bulundular. Valilik makamında kabul ettiği Alkan ve antrenörler ile bir süre görüşen Vali Ali Mantı ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek misafirlerine teşekkür etti.

Haber: Bayram Aksu

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon