TEMAYÜL SONUÇLARI CUMHURBAŞKANI'NIN EKRANINDA

2019 Yerel Seçimleri öncesi AK Parti Aksaray Teşkilatı, belediye başkan adaylarını belirlemek için parti içi temayül yoklaması yaptı.


TEMAYÜL SONUÇLARI CUMHURBAŞKANI'NIN  EKRANINDA


Hafta sonu Aksaray Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşen temayül seçimine Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ve Amasya Milletvekili Hasan Çilez Koordinatör Milletvekili olarak katıldı.

 

Temayül yoklaması için sandık başına gelen AK Partililer saat 10.00’da oy verme işleminin başlaması ardından saat 16.00’ya kadar oylarını kullandı. Yaklaşık 630 delegenin oy kullandığı temayül yoklamasında delegeler bu sene ilk defa uygulanan e- oy verme işlemiyle internet üzerinden belediye başkan aday adaylarından iki ismi yazarak oy kullandı. Oy verme süresince delegelerin kullandıkları oylar direk AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisayarından canlı takip edildi.

 

RANDEVU İLE OY KULLANDILAR

 

AK Parti İl Başkanlığının titizlikle hazırlandığı temayül yoklamasında Aksaray’ın dört bir yanından gelen AK Partili delegeler randevu sistemi sayesinde beklemeden ve rahatlıkla oylarını kullandı.

 

“SESİMİZE KULAK VERİN”

 

AK Parti’den il, ilçe ve belde  belediye başkan aday adayı olan isimler de temayül yoklamasında salonda hazır bulunarak delegelere kendilerini tanıtmak için hazırladıkları el broşürlerini ve kart vizitlerini dağıttı. Görüşlerini aldığımız bir çok AK Partili delege temayül yoklamasının Genel Merkez düzeyinde karşılık bulmasını beklediklerini dile getirirken, “Bizlerin düşünceleri soruluyor, bizler de özgür düşüncelerimiz ile partimize verimli olabileceğine inadığımız aday adayları hakkında oylarımızı kullanıyoruz. Bundan önceki bir çok temayülde düşüncelerimizin tam tersi kararlar çıktı. Bu temayülde Genel Merkez’imizin delegelerin sesine kulak vereceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

SONUÇLAR MERAKLA BEKLENİYOR

 

Öte yandan hangi aday adayının kaç oy aldığı ve sıralama ile ilgili bilgilerin yalnızca Genel Merkez tarafından görülebildiği temayülde, sonuçlar ile ilgili herhangi bir açıklamanın yapılıp yapılmayacağı şimdilik merak konusu. Haber Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon