“Süt Üretiminde En Çok Kadınlara Güveniyoruz”

 Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Sütaş’ın ortaklaşa düzenlediği, Süt Sığırcılığı Eğitimi'nde kursu başarı ile bitiren 18 kadın süt üreticisine sertifika töreni düzenlendi.

“Süt Üretiminde En Çok Kadınlara Güveniyoruz”

Sertifikaları başarıyla almaya hak kazanan kadın kursiyerlere Sütaş Eğitim Hocası Necip Bey tarafından sertifikaları verilirken kadınların süt hayvancılığındaki önemini vurgulayan Aksaray Süt Üreticileri Birliği Başkanı Esat Zengin de kursiyerlere birer gram altın hediye etti.

Törende konuşma yapan Başkan Zengin “Aile işletmeciliğinde süt hayvancılığının başarısı kadınlarda olduğundan, eğitime katılımlarınızdan dolayı kadın üreticilerimize teşekkür ederim. Özellikle şunu belirtmek isterim ki süt hayvancılığında bizim önem verdiğimiz kadınlardır.

Çünkü hayvanların sağımı buzağıların beslenmesi ile ilgilenen kadın üreticilerimizdir. Süt nasıl sağılır, hijyen nasıl olur sorumluluğun tamamı sizde. Bu nedenle kadınların eğitim alması hayvancılıkta büyük değerdir. Bu sadece bizim bölgemizde değil, Avrupa hayvancılığına baktığımız zamanda, aile işletmeciliğinde olanların çoğunluğu kadınlardır. O sebeple biz sizlerden çok şey bekliyor daha güzel çalışmalar katacağınıza inanıyoruz. Eğitim sertifikalarınızın hayırlı olmasını dilerim ve hepinize tekrar teşekkür ederim” dedi. Haber Merkezi

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon