Sultanhanı’nda Yepyeni Bir Yaşam Merkezi Kuruluyor

Aksaray’da daha önce ilçe iken düşürülen, 25 Ağustos 2017’de yoğun çabalar sonrası yeniden ilçe olan Sultanhanı’nda 3 yılda yapılan atılımlara eklenen yeni konutlar, ilçenin yepyeni bir şehir görüntüsüne kavuşmasını sağladı.

Sultanhanı’nda Yepyeni Bir Yaşam Merkezi Kuruluyor

Kente yeni bir çehre kazandırılması için yapılan çalışmalar arasında yeni konutların önemli bir yer tuttuğunu belirten Sultanhanı İlçe Belediye Başkanı Fahri Solak yapılan çalışmalar sonunda kısa sürede hak sahiplerine konutların teslimlerinin bir bölümünün de gerçekleştiğini ifade etti.

Sultanhanı’nın ilçe olması için büyük gayret sarf eden ve iki dönemdir Sultanhanı Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Başkan Solak TOKİ’nin yaptığı 500 konut ile ilçenin kazandığı yeni ve modern görünümünün kente değer kattığını dile getirdi. Solak “İlçemize TOKİ'nin 500 konutu ile birlikte yeni bir çehre kazandırıyoruz geçtiğimiz aylarda 150 konutu hak sahiplerine teslim ettik. Çalışmalarımızla ilçemizi doğalgaza kavuşturduk” dedi.

“Kamu Kuruluşlarımız Göreve Başladı”

“Sultanhanı halkı her şeyin en iyisine layık” diyen Başkan Solak “TOKİ, ilçemize toplamda 500 adet konut yapıyor. İlçemizin giriş tarafında yeni bir şehir oluşturuyoruz. İlçe olduğumuz günden bu yana geçen zaman zarfı içerisinde hızlı bir şekilde ilçelik vasıflarına uygun tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ilçemizde göreve başladı” ifadelerini kullandı.

“Kolları Sıvadık”

“Hepinizin bildiği gibi Sultanhanı’mız birçok ilçeden gerek nüfus olarak gerekse yüzölçümü olarak büyük” diyen Başkan Solak “İlçelik hakkımızı aldıktan sonra kollarımızı sıvayıp hızlı bir şekilde ilçemizin eksiklerini gidermek için çalıştık. Bu süreçte desteklerini bizden esirgemeyen ilimiz milletvekillerine ve devlet büyüklerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türkiye’de Örnek Olmak İçin Çalışıyor

İlçede vatandaşların isteklerinin yerinde çözümü için ekipler halinde çalışıldığını ifade eden Solak “Vatandaşlarımızın isteklerine cevap vermek için ilçemizde yoğun bir mesai harcıyoruz. Ekibimizle ara sokaklar başta olmak üzere birçok yerde asfalt çalışmalarımız, altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Biz, bir taraftan çalışmalarımıza hız verirken, diğer kurumlarda ilçemizdeki eksiklerini ve altyapılarını tamamlıyor. Millet Bahçesi başta olmak üzere kısa sürede hayata geçirdiğimiz birçok proje ile ilçemiz 3 yıl içerisinde çok büyük mesafeler kat etti, ama yetmez. Türkiye genelinde ilçemizi örnek ilçeler arasına sokmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Harun Atalay’ın Özel Haberi

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı