Sporda Yaprak Kıpırdamıyor

 Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada ve Türkiye’de durdurulan ligler ve spor faaliyetleri nedeniyle mücadele eden takımlar sabırsızlıkla salgının kontrol altına alınmasını ve liglerin açılmasını bekliyor. 

Sporda Yaprak Kıpırdamıyor

Aksaray’da da tamamı durdurulan spor faaliyetleri nedeniyle İlimizi 3. Lig Birinci Grup’ta temsil eden 68 Aksaray Belediyespor, Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Ligi’nde finale kalarak Venüs Sultanlar Ligi’ne katılma mücadelesi veren  Kuzeyboru Kadın Voleybol takımı, Türkiye Hentbol Federasyonu 1. Lig’de mücadele eden ve 3. sırada yer alan Aksaray Belediye Kadın Hentbol Takımı, Tekerlekli Basketbol Takımı ve Aksaray Amatör Küme Play-Off’ta mücadele eden 6 takımın yer aldığı tüm karşılaşmalarda da erteleme gerçekleşti.

Takımlar Sabırsızlanıyor

Salgının kontrol altına alınmasını bekleyen Aksaray Belediyespor futbol takım oyuncuları kalan son haftalardaki yerini koruyarak play-off iddiasını sürdürmek isterken, Kuzeyboru Voleybol Takımı kalan son üç maçı kazanarak adını bir üst lige yazdırmak istiyor. Hentbol Takımı’mız ise kalan iki haftayı galibiyetle kapatarak önümüzdeki sezonun planlamasını yapmak istiyor.  Öte yandan okullarda da spor faaliyetlerinin tamamı ertelendi. İlimizde dışarıdan gelen tüm sporcular memleketlerine dönerken, bulundukları yerlerde bireysel çalışmalar yaparak hazırlanmaya çalışıyorlar.

Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı