Sorunlu Gıdaya Af Yok

 Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından okullarda Gıda Güvenliği eğitimleri veriliyor. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi tarafından Atatürk İlkokulu öğrencilerine "Gıda Güvenliği" konusunda eğitim verildi. Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, "Gıda yaşamsal bir ihtiyaçtır. Sağlıklı gıdaya ulaşmak her vatandaşımızın en doğal hakkıdır.

Sorunlu Gıdaya Af Yok

Gıda konusunda bilinçsiz işletmeler olabilir. Bizler de bu gıda işletmelerinin tümünü denetliyoruz. Gıdalardan numuneler alınarak laboratuvarlarda testten geçirilmektedir. Sorunlu gıda olduğunda cezai işlemler yapılıyor" dedi.

"174'ü Arayın!"

Kantinlerdeki gıdaların denetimine özel önem verdiklerini vurgulayan Saklav "Özellikle okullardaki kantin ve yemekhane denetimlerine çok önem veriyoruz. Çocuklarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Bu denetimleri sık aralıklarla yapıyoruz.

Kantinlerde sağlıklı gıdalara ulaşım için bazı gıdalar müdürlüğümüzce yasaklandı. Gazlı içecekler, cips gibi kalorisi yüksek gıdaların kantinde satışı yasak. Bu denetimlerde bu ürünlerin satışına müsaade etmiyoruz. Öğrencilerimiz de birer denetçidir. En iyi denetçi bilinçli bir tüketicidir. Öğrencilerin de alış veriş yaparken sakıncalı gıdaları gördüğünde 174 gıda hattını aramalarını isteriz" dedi. Haber: M. Erhan Bölükbaş

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon