Semt Poliklinikleri Kapıdan Çeviriyor

“Doktor Yok Hastaneye Gidin”

Aksaray’da geçtiğimiz yıllarda büyük umutlarla hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırıldıktan sonra hizmete giren ve hastanenin yükünü önemli oranda azaltan Fatih Muzaffer Çakır Semt Polikliniğinde son haftalarda kliniklerin çoğu hizmet dışı kaldı.

Semt Poliklinikleri Kapıdan Çeviriyor

Aksaray genelinde Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yükünü hafifletmek amacıyla geçtiğimiz yıl sayısı arttırılan semt poliklinikleri son günlerde sorunlar ile gündeme gelmeye başladı. Şehrin nüfus olarak en kalabalık mahalleleri Yavuz Sultan Selim, Ereğlikapı, İstiklal, Pınar mahalleleri gibi pek çok  yerleşim yerinin sağlık hizmetini hastaneye gitmeden alması hedeflenerek geçtiğimiz yıllarda Aksaray Belediyesi tarafından arazisi tahsis edildikten sonra hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırılan Muzaffer Çakır Semt Polikliniği’nde hizmet vermesi gereken 7 klinikten sadece 2’si çalışıyor.

5 Klinikte Doktor Yok

Tedavi için sabah erken saatlerde polikliniğe gelen hastalar tedavi olacakları kliniklerin kapalı olduğunu duyunca hastaneye gitmek durumunda kalıyor. Yaşanan mağduriyetin son haftalarda başladığını belirten vatandaşlar konuyla ilgili tedbir alınmasını beklediklerini kaydetti. Semt polikliniğindeki sorunlarla ilgili konuşan vatandaşlar; “Aksaray’ın en büyük mahallesine geçen yıllarda açılan bu poliklinik sayesinde hastaneye gitmeden tedavimizi burada oluyorduk.

Ancak son aylarda anlayamadığımız bir sebep ile tedavi olacağımız yerlerde doktor bulamamaya başladık. Sabah erken saatlerde sıra almak için buraya geliyoruz ama doktor olmaması nedeniyle hastaneye gitmemiz gerektiği söyleniyor. Madem buraya doktor veremeyeceksiniz burayı neden açtınız? Bundan kısa süre öncesine göre hastane gibi hizmet veren bir yer nasıl oldu da 3-5 ay içerisinde bu hale geldi. Buradan hizmet alan mahalleler ile birlikte bu Hasandağı bölgesindeki birçok köy ve kasabadaki vatandaşlarda hastaneye gitmeden tedavi için buraya geliyordu.

Sağlık alanında bütün şehirler çağ atlarken biz geriliyoruz. Hastanenin durumu ortada şimdi poliklinik de aynı duruma geldi. Artık Sağlık Müdürü’nden bir şey beklemiyoruz. Sayın Valimiz ve milletvekillerimizin derdimize bir çare bulmasını bekliyoruz. 3 Ocak günü sadece göz ve çocuk poliklinikleri çalışırken dâhiliye, ortopedi, diş, kardiyoloji ve fizik tedavi poliklinikleri kapalı. Birileri bunu açıklamalı. Bu poliklinik yapıldığı günden beri hastanenin de yükünü önemli oranda alıyordu” dedi. Haber: Bayram Aksu

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı