Şehitler Ve Gaziler Onurlandırıldı

 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Valisi Ali Mantı eşi Işıl Mantı ev sahipliğinde şehit aileleri ile gazi ailelerinin onuruna Polisevinde yemek programı düzenlendi. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan Vali Ali Mantı, 15 Temmuz kalkışmasının toplumu bölmek, kardeşi kardeşe düşürmek isteyen, sinsice hazırlık yapılan ahlaksızca bir darbe olduğunu söyledi.

Şehitler Ve Gaziler Onurlandırıldı

Vali Ali Mantı; “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve çağrısıyla darbe engellendi. Ancak bu darbe topluma çok büyük zarar vererek yılları heba etmiştir. Bize düşen bu törenlerden ibret almak için bir vesile olmasıdır.  Bu kalkışma inanç değerlerimiz, kendi tarihimiz, kendi kökünüz de bizleri kandırmaya çalışacak en kutsal değerlerimizi alet ederek bizleri kandırmaya çalışacak olanlara; hangi hain düşünce altında olursa olsun, hangi ad altında olursa olsun müsaade etmememizi bize öğretti, öğretmesi lazım” dedi.

“Dağılmayalım Parçalanmayalım”

Darbe girişiminde ağır bedeller ödendiğini de belirten Vali Mantı “Allah bu millete bu topluma böyle ahlaksız hain darbe girişimlerinden, her türlü teşebbüs eden ya da topraklarımıza göz koyan düşmanlardan korusun. Rabbim bu ülke için şehit olan bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın birbirimizi birbirimize düşman etmesin dağılmayalım parçalanmayalım. Çünkü bu coğrafyada yaşamanın bedeli çok ağırdır, bugüne kadar ağır bedeller ödendi yarın çocuklarımızın üzerinde de ödetmeye çalışacaklar uyanık duralım darbe girişiminden ve özellikle son derece tehlikeli olan bizi bize  benzeyen insanlar tarafından yok etmeye çalışan böyle ahlaksız darbe girişimlerine uğramamak için 15 Temmuz anma etkinlikleri vesilesiyle ibret almamız, ders çıkarmamız gerek, birbirimize güvenmemiz şarttır. Birliğimiz İnşallah bundan sonra güzel şeylere vesile olur”  diye konuştu.

“Benzeri Görülmemiş Bir İhanet”

AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise yaptığı konuşmasında; 15 Temmuz’da dünya tarihinde benzeri görülmemiş bir ihanetle karşılaşıldığını belirtti. 15 Temmuz’un çok farklı olduğunu kaydeden Aydoğdu “İhanete yeltenenler bu işe başlarken üzerindeki kıyafete, analarına, babalarına, komşularına ihanet ettiler. Kendilerini var eden bu dünyayı onlara anlamlı kılan bütün değerlere ihanet ettiler. Bizim milletimiz tarihinde böyle bir ihanet görmemişti. Rabbim hiçbir millete böyle bir ihanet göstermesin. Çünkü bu tarif edemediğimiz, tanımlayamadığımız, anlayamadığımız türden bir ihanet. Öyle bir ateş saçtılar ki Türkiye’ye bu ateşin her bir parçası her eve düştü. Şu anda onu söndürmeye çalışıyoruz. Milletimizin imanı, iyi niyeti Allah’a olan bağlılığı ile biz o yarayı tekrar saracağız. Türk Milleti uzun yürüyüşüne devam edecek. Dünya ahiret kardeşliğimizi hiç kimse bozamayacak şehitlerimizin mirası budur” ifadelerini kullandı.

Dualarla Anıldı

İl Müftüsü Bal’ın yaptığı duanın ardından 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı. Vali Ali Mantı ve eşi Işıl Mantı yakından ilgilendiği şehit aileleri ile bir süre sohbet ederek program sonunda misafirlerini uğurladılar. Aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimiz ve aileleri için düzenlenen programa Vali Ali Mantı, AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer eşi Merve Dinçer, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever Adli Yargı Adalet Komisyonu  Başkanı Seyfullah Sarıgül, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, daire müdürleri, dernekleri temsilcileri şehitleri aileleri ve gaziler katıldı. Valilik Basın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı