Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler

Sağlıklı yaşam için yürüyüş etkinliği Aksaray’da gerçekleştirildi. Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında sağlık için "Beraber Yürüyelim" etkinliği 81 ilde eş zamanlı olarak başlatıldı. Etkinlik Aksaray’da Vali Ali Mantı’nın katılımıyla ‘Haydi Aksaray Beraber Yürüyelim’ sloganı ile gerçekleştirildi. Aksaray’daki yürüyüşe  katılım ve ilgi yoğundu.

Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler

15 Temmuz Milli İrade Meydanı'ndan başlayan etkinliğe Vali Ali Mantı, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, İdare Mahkemesi Başkanı Şenol Karadeniz, Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Engin Deligöz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Cüneyt Alkan’ın sporcular ile birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk sunduğu program, saygı duruşu ardından İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile devam ettti.

Vali Ali Matı “Sporun Her dönemde faydasını gördüm  spor yapan sağlıklı düşünür" dedi.

Vali Ali Mantı yaptığı konuşmasında sporun her yaşta önemli olduğunu söyledi. Kendisinin de küçük yaşlarda başladığı sporu halen devam ettirdiğini ifade eden Vali Ali Mantı “Ben sporun faydasını her aşamada görüyorum. Sporun her türlüsü bizim için sağlıklıdır. Sağlıklı bir vücûd sağlıklı düşünür, sağlıklı davranır. Biz de hepimiz topyekün spor yapmak zorundayız. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında düzenlenen etkinliği Aksaray'da gerçekleştiriyoruz” dedi.

Aksaray Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Cüneyt Alkan ise konuşmasında

2002 yılında ilan edilen ve her yıl düzenli olarak kutlanan Avrupa Haraketlilik Haftası’nın 16-22 Eylül tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlandığını söyledi. Alkan; burada temel amacın bir dizi fiziksel aktivite ile hareketlilik ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal farkındalık gelişmesine hizmet etmek olduğunu belirtti.

 

Konuşmaların ardından 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'ndan başlayan yürüyüş etkinliği Kale Altı Caddesi, Bankalar Caddesi üzerinden 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda sona erdi. Haber: Harun Atalay

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı