STK’lar Çalışan Gazetecileri Unutmadı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetelere bir dizi program düzenleyen STK başkanları gazetecilerin yanında oldukları mesajını verdi.

 STK’lar Çalışan Gazetecileri Unutmadı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle günün ilk programında Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak sabah kahvaltıda gazetecilerle buluştu. Ziraat Odası Başkanı Koçak yaptığı konuşmada Aksaray'ın “Sesi gözü kulağı olan gazetecilerimizin bu özel gününde onlarla birlikte olmak bizi ziyadesiyle memnun etti. Davetimize icabet eden gazeteci arkadaşlarımızın yaptıkları işlerin ne denli zor olduğunu hepimiz bilmekteyiz” dedi. STK’larla gazetecilerin uyum içerisinde çalıştıklarını da dile getiren Ziraat Odası Başkanı Koçak “Hepimiz sizlerin sayesinde neler olup bittiğini biliyoruz ve bizlerin yapmış olduğu çalışmaları çiftçilerimize üreticilerimize kamuoyuna sizler duyuruyorsunuz. Yolunuz uzun, işiniz var. Hepinizi yakından tanıyorum. Hepiniz kendi branşlarında yetenekli gazetecilersiniz bizi çok mutlu ettiğiniz için hepinize tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Koçak “Hep birlikte bu il için çalışmaya devam edeceğiz. Her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi isterim. Yapmış olduğunuz işlerde başarılar diliyor ve gününüzü kutluyorum”  ifadelerini kullandı. Gazetecilerle samimi bir ortamda kahvaltı yapan Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak yeni Ziraat Odası Hizmet Binası’nın da mart ayı içerisinde açılacağının müjdesini verdi. Gazetecilerle günün anısına fotoğrafta çektirildi.

Borsa Başkanı Hamit Özkök Öğle Yemeğinde Gazetecilerle Buluştu

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle ilimizin en önemli STK kurumlarından Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, gazetecilerle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Programda bir konuşma yapan Borsa Başkanı Özkök Aksaray'da tarım ve hayvancılığa dayalı büyük bir sektör olduğunu söyleyerek “Bugün organize sanayi bölgesindeki fabrikaların büyük bir kısmı yine tarım ve hayvancılık üzerine üretim yapmaktadır. Ticaret Borsası olarak Aksaray’da birçok ilklere ve yeniliklere imza atıyoruz. İlimizde hep birlikte ilimizin kalkınması için üzerimize düşenleri yapacağız. Sizler basın mensupları olarak bizler STK başkanları olarak Aksaray'ı adım adım diğer büyük illerle yarışır hale getireceğiz” dedi. Özkök “Sizden tek dileğim gördüğünüzü duyduğunuzu çekinmeden cesaretli bir şekilde gazetelerinizde, köşeleriniz ve ekranlarınızda yansıtmanız. Çünkü gazeteciler isterse Aksaray'ın çalışmayan birçok kurumlarını ve dinamiklerini çalıştırabilir. Toplumu harekete geçirebilir. Mesleğiniz icabı sizler topluma yön verebilirsiniz. cesaretli olun ve hep birlikte bu ilde yaşamanın bedelini ödeyelim” ifadelerini kullandı.

“Cesur Köşeler, Manşetler Bekliyorum”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü de kutlayan Başkan Özkök, “Gazetecilik mesleği gerçekten zor bir meslek. Birçoğunuzun zor şartlar altında çalıştığını biliyoruz. Birçok sıkıntılara göğüs gererek çalıştığımız bu onurlu mesleğinizde bizler karınca kararınca sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Sizden tek isteğim cesaretli manşetler. Cesur köşeler, haberler. Aksaray'ı daha da çok tetikleyecek ve herkes üzerine düşeni yapacak ve ilerlememizi hızlandıracaktır” şeklinde konuştu.

Ayın Gazetesi Seçilecek

“Gazetecilere destek olmak ve onların çalışmalarını daha verimli hale getirmek için oda olarak her ay ayın gazetesini seçeceğiz” diyen Başkan Öztürk “İlk defa Aksaray da böyle bir uygulamayı bünyemizde başlatacağız ve oda yönetimimiz ve cemiyet başkanlarımızla ayın gazetesinin belirleyeceğiz. Bu devam edecek bir proje olacak devam edecek” dedi. Gazetecilerle bir süre sohbet eden Ticaret Borsası Başkanı Özkök günün önemine binaen gazetecilere hediyeler takdim edip hatıra fotoğrafı da çektirdi.

ATSO Başkanı Göktaş, “Birlikten Kuvvet Doğar”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle akşam saatlerinde gazetecileri Aksaray Ticaret Odası Meclis Salonu’nda ağırlayan Aksaray Ticaret Odası Başkanı Cüneyt Göktaş ve yönetim kurulu üyeleri, Ticaret Odası'nın 1 yıllık çalışmaları hakkında ve Ticaret Odası önderliğinde diğer STK başkanları ile Ankara'da yaptıkları görüşmeler hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Aksaray'ın olmazsa olmazı, beklenen tren hattı için çalışmaların son noktaya geldiğini söyleyen Ticaret Odası Başkanı Göktaş “Hepinizin bildiği gibi geçmiş olduğumuz hafta Ankara'ya gittik tren yolu ile Türk Hava Kurumuna ait eğitim alanı için girişimlerde bulunduk. Bir elin nesi var, iki elin sesi var”  dedi. Göktaş “Birlikten kuvvet doğuyor Ankara'daki görüşmelerimiz çok verimli geçti. Tren yolu ve bekleyen bir takım Aksaray projeleri için sadece bir imza gerekiyor. Artık Allah nasip ederse milletvekillerinin öncülüğünde STK’lar ve gazetecilerin de desteği ile bu yıl ortalarında tren yolu için ilk kazma vurulur ve hızlı bir şekilde beklediğimiz büyük ve hızlı trene kavuşuruz” diye konuştu.

“Birlikte Güçlüyüz”

Gazetecilerin ilde önemli görev üstlendiğini dile getiren Göktaş “Bizim yapmış olduğumuz bütün çalışmaları, duyuruları, kamuoyuna ve üyelerimize sizlerle ulaştırıyoruz Aksaray'ın menfaati için yapılması gereken ne varsa sizlerin de bizlere yardımcı olması gerekiyor. Hep birlikte çok güçlüyüz. Gazeteciler Günü’nüzü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. Samimi bir ortamda gerçekleşen sohbetlerin ardından Aksaray Ticaret Odası Başkanı Göktaş gazetecilere hediye takdiminde bulunarak günün hatırasına fotoğraf çektirdi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı