SİGARAYI BIRAKAN ÜÇ KİŞİYE TAKIM ELBİSE

Yeşilay Cemiyeti Aksaray Şube Başkanı Fikret Köse, Ramazan ayının girmesi ile birlikte sigarayı bırakanlardan üç kişiye takım elbise vereceğini söyledi.

SİGARAYI BIRAKAN ÜÇ KİŞİYE TAKIM ELBİSE

Sigaranın bir ağacı içinden yiyerek kurutan sinci bir böcek gibi olduğuna dikkat çeken Yeşilay Cemiyeti Aksaray Şube Başkanı Köse, “İnsanın kanına işleyerek önce bağışıklık yapar, sonrada insanın vücut direncini yıkarak ölümüne sebep olur. Sigaranın zararlarını detaylı anlatmama gerek yoktur. Aşağı yukarı gençler hariç, her tiryaki sigaranın insan vücuduna verdiği tahribatı yayarak idrak etmektedirler. Lakin sigaranın esaretinden bir türlü kurtulamamaktadırlar. Hep bırakmak için bahane ararlar. Her bahane bir başka bahara kalır” dedi. Ramazan ayının sigarayı bırakmak için büyük bir fırsat olduğunu belirten Başkan Köse, “İşte Mübarek Ramazan Ayı sigarayı bırakmak için en ideal bir ortamdır. Sigarayı bırak dediğin de tamam inşallah bırakacağım, ya da bırakamıyorum der. Yeşilay cemiyeti olarak, her zaman sigaranın zararlarını anlatıyoruz, fakat gücümüz yetmiyor. Bir yandan Gençler Sigaraya heveslenerek sigaraya esir oluyor, sigaraya esir olanlarda esaretten kurtulamıyor. Haydi gelin hep birlikte sigara paketlerini çöpe atarak bu esaretten kurtulalım. Gençlerinde bu tatlı zehirden uzak durmalarını ve denemelerini öneriyoruz. Bilhassa Ramazan ayında sigarayı bırakmak için kendi kendine söz verenlerin sözlerinde durmalarını özellikle bekliyoruz. Pek tabiidir ki, diğerlerinin de bu söz ve niyet kervanına katılmaları, öncelikle yakın çevresini, sonrada Yeşilay dostlarını sevindirecektir. Yeşilay Cemiyeti Aksaray Şubesi olarak, Ramazan ayında sigarayı bırakanlardan 3 kişiye birer takım elbise vererek ödüllendirmek istiyoruz. Ödül almak isteyenlerin 30 Temmuz’a kadar cemiyetimize kayıt yaptırmalarını talep ediyoruz, 6 ay sonrada kura çekiminde kazanan 3 kişiye elbiseleri ödül olarak verilecektir” dedi.

Haber: Ziya Koçak

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon